in ,

BayıldımBayıldım

Tuncay Şanlı Teknik Ekipte

tuncay şanlı teknik ekipte

Tuncay Şanlı, uzun zamandır Fenerbahçe taraftarının teknik ekipte yer almasını istediği en önemli isimlerden bir tanesi olarak dikkatleri çekmişti. Alınan son bilgilere göre Tuncay Şanlı da artık Fenrbahçe Teknik ekibinin bir parçası olarak görev yapacak.

Tuncay Şanlı Fenerbahçe Teknik Heyetinde

Fenerbahçe taraftarı uzun zamandır takımın uzun yıllar boyunca formasını terleten efsane isimlerin teknik ekipte olmasını istiyordu. Bu minvalde çalışmalara başlayan Başkan Ali Koç ve ekibinden birbiri ardına taraftarı heyecanlandıran açıklamalar geldi. Bir dönem milli formayı da başarılı bir şekilde terleten Mehmet Aurello yardımcı antrenör olarak seçildi. Bu görev için tercih edilen başka bir kulüp efsanesi ise Tuncay Şanlı oldu.

Nedan Bjelica’nın Yanında Yer Alacaklar

Bu sezon ligin ikinci yarısında başarılı bir performans sergileyemeyen teknik direktör Ersun Yanal’ın yerine 2020-2021 sezonunda Nenad Bjelica getirilecek. Nenad Bjelica’nın yanında ise yardımcı antrenör olarak kulübün efsane isimleri yer alacak. Bu isimler hem Fenerbahçe hem de Türk Milli Takımı formasını başarıyla terleten isimler. Mehmet Aurello ve Tuncay Şanlı’nın yanı sıra Volkan Demirel de yine teknik heyette yardımcı antrenör olarak yer alacak.

Emre Belözoğlu ve Serkan Reçber de Ekipte

Kulübün yine efsane isimleri olan Emre Belözoğlu ve Serkan Reçber de kurulan ekipte yerini alıyor. Belözoğlu’nun sportif direktörlüğü zaten artık biliniyordu. Onun yardımcılığına ise 90’lu yıllarda takımda top koşturan Serkan Reçber getirilecek. Reçber, şu an Kasımpaşa’da sportif direktörlük yapıyor. Fenerbahçe’deki görevi ise Emre Belözoğlu’nun yanında idari direktörlük olacak.

Zico Dönemi Atmosferi

Hem taraftarın hem de kulüp başkanı Ali Koç’un istediği Artur Zico dönemindeki Fenerbahçe. 2007-2008 sezonunda oldukça iyi bir futbolla başarılı olan takım, Şampiyonlar Ligi’nde Avrupa devlerine karşı başarı sağlamış, çeyrek finale kadar yükselmişti. Bu dönemde takım, oynadığı futbolla da oldukça beğeni toplamıştı. Taraftarın ve başkanın da istediği yeniden o günlerdeki gibi ofansif bir futbol ile takım ruhunu tamamen yakalamak ve başarılı olmak. Bu konuda öncelikle teknik heyetle ilgili yapılanmaya gidiliyor. Büyük bir sürpriz olmazsa takımın yeni teknik direktörü Nenad Bjelica olacak. Resmi açıklama yapılması için taraftar sabırsızlanıyor. Öte yandan takıma başka hangi futbolcuların dahil edileceği ve hangilerinin gönderileceği de merak konusu.

 

Futbolun Öyküsü

3 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

shaquille o'neal kimdir

Shaquille O’Neal Kimdir? O Dünyanın En Çok Kazanan Sporcularından.

zor-bilmeceler-ve-cevaplari

Zor Bilmeceler Ve Cevapları