Gündem

Tübitak Personel Alımı Yapacak. Ayrıca Yarışma Duyurusu Yapıldı.

Tübitak personel alımı yapacağını duyurdu. 76 personelin alınacağı duyurusu yapılan Tübitak kurumuna başvuru ile ilgili tüm ayrıntılara ve 2242 Üniversite Öğrencileri proje yarışması ile bilgilere bu haberimizden ulaşabilirsiniz. Genç girişimcilere destek vermeyi hedefleyen bu yarışma bakalım neymiş.

Tübitak Personel Alımı Yapacak. Tüm Detaylar Bu Haberde.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı bir kurum olarak çalışan Tübitak dün toplu personel alımı yapacağını duyurdu. Tübitak ülkede teknolojik çalışmaları desteklemek amacıyla kurulmuş bir kurum olup özellikle öğrencilere verdiği desteklerle tanınmaktadır.

76 Personel Alınacak

Devletin teknolojik gelişmesinin en önemli sağlayıcılarından olan Tübitak 61’i Ar-ge çalışanı olmak üzere, toplamda 76 personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Kurumun resmi gazetede yayınlanan ilanında, “TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine (BİLGEM) bağlı Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE) ve İleri Teknolojiler Araştırma Enstitüsü (İLTAREN) bünyesinde görev yapmak üzere 61 Ar-Ge personeli alınacak” denildi.

Peki İş Başvuruları Nasıl Yapılacak

Başvurular Tübitak iş başvuru sistemine “”https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr” adresi üzerinden 14 Mart tarihine kadar yapılabilecek. Bunun yanı sıra “TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve İdari Hizmetler Daire Başkanlığı” bünyesinde istihdam edilmek için ayrıca 15 personelin alınacağı duyuruldu. Söz konusu bu başvurular için de son gün 25 Şubat. Alımlar için tüm koşullara Tübitak internet sitesinden ulaşılabilecek.

2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Başvuruları

Tubitak geçtiğimiz günlerde genç girişimcilere yönelik yarışma duyurusu yaptı. Sadece öğrencilere yönelik başlatılan yarışmada “Akıllı Şehirler ve Ulaşım”, “Bilgi ve İletişim Teknolojileri”, “Eğitim”, “Enerji ve Çevre”, “Gıda ve Tarım”, “Makine İmalatı ve Otomotiv”, “Sağlık”, “Savunma, Uzay ve Havacılık”, “Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik” gibi konularda başvurular kabul edilecek.

Son Başvuru 31 Mayıs

Tübitak’ın öğrenciler için başlattığı bu yarışma 31 Mayıs 2019 tarihine kadar başvuru kabul edecek. Yarışma takvimi şu şekilde olacaktır;

Başvuru Tarihleri: 14 Şubat – 31 Mayıs 2019 (Başvuruların son gününde sistem 17.30’da kapanır.)
Üçüncü Aşama Değerlendirmesi (Bölge Yarışmaları): 24-27 Haziran 2019
Final Yarışması: TEKNOFEST 2019’da gerçekleştirilecektir. 17-22 Eylül 2019

Tüm katılımcılara başarılar dileriz.


Acaba Benden Hoşlanıyor mu? Kadınlar, Bu Haberimiz Sizin İçin!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu