Gündem

Tübitak Personel Alımı Yapacağını Duyurdu. Son Başvuru 10 Mayıs Cuma

Tübitak personel alımı yapacağını duyurdu. KPSS şartı bulunan ilana başvurusunu yapan 142 bilişim personeli işe alınacak. İşte ilanın tüm detayları…

Tübitak Personel Alımı Yapacağını Duyurdu. Son Başvuru Tarihi 10 Mayıs Cuma!

TÜBİTAK KPSS şartı aradığı, Gebze – Kocaeli bölgesinde görev yapacak 142 bilişim personeli arıyor. KPSS şartı ile alınacak olan personeller, Elektronik Donanım Tasarım ve Geliştirilmesinde, C++ Yazılım Tasarım ve Geliştirilmesinde, Java Yazılım Tasarım ve Geliştirilmesi alanlarında çalışacak.

TÜBİTAK, KPSS dışında özel bazı şartlar da arıyor. bu şartlar ile birlikte başvuracak olan adayların lisans ya da önlisans mezunu olmaları gerekiyor. Başvuru için gerekli olan belgeler ve detaylar haber içeriğimizde…

Son başvuru tarihi 10 Mayıs 2019 Cuma

TÜBİTAK, Gebze – Kocaeli bölgelerinden görev alacak, lisans ya da önlisans mezunu, 142 bilişim personelini işe alacak. Başvuru yapacak olan adaylarda KPSS şartının dışında özel bazı şartlar da isteniliyor. Başvuru yapacak adaylar içinse son tarih 10 Mayıs 2019 Cuma günü saat 17.00…

Nereye başvuru yapacaksınız?

TÜBİTAK’ın ilanına başvurmak isteyen adaylar, TÜBİTAK’ın sitesinde yer alan İş Başvuru Sistemine kayıt olmalılar. Başvuru esnasında sitede özgeçmiş oluşturmak, istenmiş olan evrakları eksiksiz eklemek ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunlu tutulmuş. TÜBİTAK’ın sitesinde yer alan İş Başvuru Sistemine kayıt olmayan kişilerin başvuruları hiçbir şekilde kabul edilmiyor.

THY Personel Alımı Yapacak

TÜBİTAK ilanına başvuru süreci ise şu şekilde;

  1. Yukarıda bahsettiğimiz gibi öncelikle online bir özgeçmiş oluşturmak ve istenilen tüm belgeleri elektronik ortamda eklemek gerekiyor. Bunun dışında yapılması zorunlu olan bir diğer şey de referans kodunun seçilmesi. Bu referans kodunu seçmeyen adayların başvuruları dikkate alınmayacak. Bir aday yalnızca 1 pozisyon için başvuruda bulunabilir.
  2. Ar-Ge departmanı için “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünde yer alan (e) maddesine göre sıralama en yüksek puandan başlayarak oluşturulacak. Mülakata, işe alınacak personelin 10 katı aday çağrılacak.
  3. Alanında doktora yapmış adaylarda da benzer sistem işleyecek. “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünde yer alan (f) maddesine göre yine en yüksek puandan başlayarak, personel sayısının 10 katı kadar aday görüşmeye çağrılacak. Son sıralarda bulunan adaylarla aynı puanı alan diğer adayların olması halinde bu adaylar da görüşmeye çağrılacak.
  4. Ar-Ge departmanında yer alan pozisyonlar için, Lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayan adaylar, “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünde bulunan (e) ve (f) maddeleri koşul olarak aranmayacak, bu adaylar ayrıca görüşmeye çağrılacak.
  5. Ar-Ge Teknisyeni olmak için “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (g) maddesine göre yine en yüksek puandan başlayarak sıralama oluşturulacak ve alınacak personel sayısının 10 katı kadar başvuran, görüşmeye çağrılacak.
  6. Adayların başvuru esnasında online iş başvuru sistemine girilen bilgilere göre değerlendirme yapılacak ve adayların girdikleri bilgilerin hatalı olması durumunda başvuru geçersiz sayılacak.

Gerekli olan evraklar:

TÜBİTAK’ın ilanına başvuracak olan adaylardan;

Üniversiteye Giriş Sınavı Sonuç Belgesi isteniyor. Bu belgenin ÖSYM onaylı ya da kontrol kodu bulunan internet çıktısı olması yeterli. Üniversiteye Giriş Sınavı Yerleştirme Belgesi de istenilen bir diğer evrak. Bu evrağın da ÖSYM onaylı ya da kontrol kodlu olması gerekiyor. Renkli fotoğraf bulunan, Türkçe, T.C. kimlik numarası yazılmış ve gerekli telefon numaraları eklenmiş güncel özgeçmiş de mutlaka istenen evraklardan.

Lisans (varsa üstü) diploma/çıkış belgesi* ya da 2018-19 yılında mezun olacağını belirten ve üniversiteden alınmış yazı da başvuru esnasında gerekli olan bir evrak.

*Eğitimlerini yurtdışında tamamlayanlar için “Denklik Belgesi”

Yurtdışında Eğitim Görmenin Avantajları

Gerekli olan bir diğer evrak; YÖK Mezun Belgesi ya da YÖK Öğrenci Belgesi… Bu belgeleri e-Devlet sitesinden de temin edebilirsiniz. Temin ettiğiniz belge üzerinde kontrol kodu olmasına dikkat edin.

“Transkript belgesi” başvuruda lazım olacak bir diğer evrak. Eğer yeni mezun olacaksanız güncel bir transkript belgesine ihtiyacınız olacak.

“Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi” istenilen belgeler arasında yer alıyor. Ya da üniversiteden aldığınız ve onaylattığınız, öğrenim dilinizin yüzde 100 İngilizce olduğunu gösteren belge…

Daha önce başka yerlerde çalışmış olan adaylardan “Çalışma Belgesi” ve “Sigorta Hizmet Dökümü” de isteniyor.

Başvuruda bulunacak erkek adaylardan istenilen bir diğer evrak ise askerlik durumunu gösteren belge…

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu