in

Trump, Demokrat Kanada Tehdit Yağdırdı

trump

Trump, Demokrat Kanada Tehdit Yağdırdı başlıklı gündeme dair yazı dizimize hepiniz hoş geldiniz kıymetli ShallWe takipçileri. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’tan Demokrat Parti üyelerine şok tehdit!

Trump, Demokrat Kanada Tehdit Yağdırdı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, özellikle Meksika sınırının kapatılması ve mülteci girişlerine izin verilmemesi için geçtiğimiz aylarda çalışma başlatmış, bu tutumu okların kendisine çevrilmesine neden olmuştu. Ancak ABD başkanının kararında ısrarcı olduğu anlaşılıyor.

Demokrat Kanada Şok Tehdit

ABD Başkanı, Twitter üzerinden paylaştığı açıklamalarda Demokrat Parti üyelerine adeta ateş püskürdü. Demokrat kanadın hiç bir iş yapmadığının altını çizen ABD Başkanı, eğer sınır güvenliği için Demokratlar destek vermezse hükümeti derhal kapatacağını belirtti.

Ekonomik Tasarruf da Sağlanacak

Trump, sınır güvenliğinin arttırılması için duvarın olmasının şart olduğunu belirtti. Buna karşı çıkan Demokrat kesime ise İsrail’de bulunan duvarın ne denli başarılı ve etkili olduğunu belirtti. Duvarın, etkili bir yöntem olduğunu belirten Amerikan başkanı, bu yöntemle Amerikan ekonomisinin de milyarlarca dolar kâr edebileceğini savundu.

“Cumhuriyetçiler Kendisiyle Gurur Duymalı”

Sınırda inşa edilecek duvara ve güvenliğe dair yapılacak oylama için Cumhuriyetçilerin, her yerden başkent Washington’a akın ettiğini belirten Amerikan başkanı, Cumhuriyetçilerin kendileriyle gurur duyması gerektiğini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, sık sık yaptığı açıklamalar nedeniyle eleştirilerin odağı oluyor. Gerek üslubu gerekse kullandığı sözler nedeniyle yalnızca Amerika’da ülke içinde değil uluslar arası düzeyde de gündem olabiliyor. Bu nedenle sosyal medyada özellikle mizah sayfalarında hedef tahtasına konulan Amerikan Başkanı, en sert ifadeleri ise demokrat kanata yöneltiyor. Katıldığı programlarda takındığı üslup nedeniyle kendisine karşı olan muhalefet ise gün geçtikçe daha da güçleniyor. Ancak en yakınında bulunan kişilerin de birbiri ardına istifa etmeye başlaması, cumhuriyetçi kanatta da kendisine karşı bir iç muhalefetin olduğu fikrini güçlendiriyor.

 

6 Ocak Güneş Tutulması ve 21 Ocak Ay Tutulmasının Burçlara Etkileri Nasıl Olacak?

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 Ocak 2019 Güneş Tutulması

6 Ocak 2019 Güneş Tutulması-21 Ocak Ay Tutulması- Burçlara etkileri nasıl olacak?

yılbaşında görmeniz gereken en iyi şehirler paris

Yılbaşında Görmeniz Gereken En İyi Şehirler