Hayata Dair

#Trashtag Challenge Dünyayı Kasıp Kavuracak!

Sosyal medyada çıkan yepyeni bir akım #Trashtag Challenge, tüm dünyayı kasıp kavuracağa benziyor. İnsanların birbirlerine meydan okulamaları ile hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılan akımların arasına eklenen #Trashtag akımı, belki de aralarında en anlamlısı… #IceBucketChallenge akımından sonra #Trashtag akımı da tüm dünya vatandaşlarını etkileyip güzel bir amaca hizmet etmeye başladı. Sen hazır mısın?

#Trashtag Challenge Dünyayı Kasıp Kavuracak!

Sosyal medyayı doğru bir şekilde kullanmanın da önemini vurgulayan bu akım sayesinde, milyonlarca hektarlık alan belki de tertemiz olacak. Bu akımın ülkemizde de sık sık yapılacak olması başta çevreciler olmak üzere birçok insanı heyecanlandırdı.

Dünyanın birçok noktasından #Trashtag etiketi ile paylaşılan görüntüler ise beğeni rekorları kırmaya başladı bile. Bu akım sayesinde, herkes gibi bizler de fazlasıyla heyecanlandık. Çevreye olan hassasiyetimiz ve doğa anaya olan saygımızın bir akım yardımıyla tekrar filizlenmesi, umuyoruz ki devamlılık getirir.

Trashtag Challenge

Peki #Trashtag nasıl yapılıyor?

Trashtag akımında insanlar çöp dolu bir alan belirliyor ve temizleme işlemine başlamadan önce oranın fotoğrafını çekiyor. Sonrası kolları sıvama ve el birliği ile alanı temizleme… Temizleme işlemi bittikten sonra tekrar aynı alanın, mümkünse aynı açıdan bir fotoğrafı çekiliyor ve “öncesi – sonrası” yapılıyor. Son olarak öncesi sonrası yapılan fotoğraflar #Trashtag etiketi ile sosyal medya hesaplarına yükleniyor.

700 Yıllık Maziyi Yakıp Tahrip Ettiler!

Trashtag Challenge Akımı

Günden güne yayılmaya devam ediyor!

Bir Reddit kullanıcısının başlattığı bu akım, günden güne hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Dünyamız için umut vaad eden #Trashtag akımı, eğer havada kalmaz da uzun bir süre yapılmaya devam edilirse dünyada gözle görülür bir fark yaratacağı kesin.

Trashtag Challenge Akımı Hızla Yayılıyor

Hadi sende çık!

Bu haberi okuyan ve “helal olsun be!” diyen sen! Neden sende dışarı çıkıp bu akıma ortak olmuyorsun? Hani bir söz vardır ya “herkes kendi kapısının önünü temizlese” ile başlayan… Herkes kendi çevresinden başlayarak bu akımın bir ucundan tutsa, eminiz ki çok kısa bir süre içerisinde yukarıda da dediğimiz gibi gözle görülür, muhteşem bir sonuç bizleri bekleyecek.

Trashtag

Sende çevre kirliliğine ve çevreyi kirleten her şeye dur demek istiyorsan hemen kolları sıvamaya başla! Durma! Dünyayı, ülkeni, şehrini, mahalleni, sokağını ve yaşam alanını kurtarmak senin elinde!

Etik Seyahat İle Ekolojiyi İlke Edinin – Etik Seyahat Nedir?

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Görev yaptığım okulun çevresi bu şekilde çöplerle dolu.
    Kaçıncı defadır temizliyoruz. Ama insanlar yinede çöğ atmaya devam ediyor.

  2. Aklıma acaba bizim insanımız sırf resim çekilme bahanesiyle temiz olan yeri kirletipte sonra bak biz temizledik misali yaparmı diye düşünmüyorda değilim Umarım böyle bi saçmalığa kalkışmazlar Gerçek kirli olan yerler temizlenir inşl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu