Gündem

TKK Personel Alımı Yapacak – İşte Detaylar

Türkiye Taş Kömürü Kurumu 500 işçi alacağını duyurdu. TKK personel alımı ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

TKK Personel Alımı Yapacak – İşte Detaylar

Türkiye Taş Kömürü Kurumu, bünyesinde çalışacak 500 işçi alımı yapacağını duyurdu. Alınacak 500 personel ile ilgili açıklama TKK Genel Müdürü Kazım  Eroğlu tarafından yapıldı.

Eroğlu’ndan açıklama

Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürü Eroğlu, kurum bünyesinde çalışacak 500 personelin alınacağını ve bu işe alım ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Personel alımı kura ile olabilir

Kazım Eroğlu yapılacak olan personel alımı ile ilgili Zonguldak’ta açıklama yaptı. Çalışmaların devam ettiğini söyleyen Eroğlu, nisan ayı sonunda kura çekimi yapmayı planladıklarını ifade etti.

Mart ayındaki çekilişe 18 kişi başvuruda bulunmadı

TKK toplamda bin personel alacak. Bu personel alımının ilk ayağı ise mart ayında yapılmıştı. Eroğlu yaptığı açıklamalarda mart ayının ikisinde ilk kurayı yaptıklarını, bu kuranın ardından 18 kişinin başvuru yapmadığını da ekledi. İlk kurada çıkan kişilerin güvenlik soruşturmalarının ve sağlık muayenelerinin devam ettiğini söyleyen Eroğlu, ikinci kura çekiminin çalışmalarının devam ettiğini ve nisan ayı sonunda 500 işçi alımı olacağını bildirdi.

TCDD Personel Alımı Yapacağını Açıkladı! Son Gün 15 Nisan 2019!

Kura için İŞKUR ve notere göre zamanlama yapılacak

500 kişilik personel alımı konusunda planlama yapıldığını söyleyen TKK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, kuranın İŞKUR il Müdürlüğü ve noterin iş yükü planlamasına göre zamanlanacağını söyledi.

Bin kişilik personel alımına 60 bin kişi başvurmuştu

TKK’nın bin kişilik personel alımı ilanı için vatandaşlar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde gece saatlerinden itibaren sıraya girmişti. Gelen başvuruların ardından İŞKUR yetkilileri, sisteme 60 bin başvuru geldiğini belirtmişti.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu