in

BayıldımBayıldım

The Witcher 3: Rekor Kırdı

Netflix‘in The Witcher dizisinin ardından The Witcher 3: Wild Hunt‘a olan ilgi o kadar arttık ki, Steam’de The Witcher 3: Wild Hunt’ın anlık oyuncu sayısı yeni bir rekor daha kırdı. geride bıraktığımız gün 102,172 anlık oyuncu sayısına ulaşan oyun, çıkışından bu yana en yüksek anlık oyuncu sayısına ulaştı. Steam’de anlık olarak, en fazla oynanan dördüncü oyun olmayı başaran CD Projekt RED’in sevilen oyunu, pek çok multiplayer oyunu da geride bıraktı.

The Witcher 3: Wild Hunt Steam’de bir rekor daha kırdı

Netflix‘in The Witcher dizisi CD Projekt RED’e yaradı desek yeridir. Henry Cavill’in Geralt Rolünde başarılı bir performans ortaya koyduğu beğenilen yapım oyuna olan ilgiyi de arttırdı. SteamDB verilerine göre şu anda dahi Withcer 3 oynayan oyuncu sayısının oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

1 – PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS 599,263
2 – Counter-Strike: Global Offensive 714,555
3 – Dota 2 585,031
4 – Grand Theft Auto V 182,996
5 – Tom Clancy’s Rainbow Six Siege 125,056
6 – Destiny 2 100,551
7 – Team Fortress 2 71,376
8 – Rust 97,970
9 – The Witcher 3: Wild Hunt 96,695

 

The Witcher 3: Wild Hunt Konusu

The Witcher 3: Wild Hunt, serinin diğer oyunları gibi Geralt of Rivia’nın hikâyesini konu alıyor. İkinci oyunun sonunda yaşanan olayların üzerinden altı ay geçer ve Geralt’ın hafızası yerine gelir. Hafızasını geri kazanan Geralt, kayıp aşkı Yennefer’ı aramaya başlar. Ardından Ciri’yi geri getirmek için Emhyr var Emreis’den hayatının en büyük kontratını alır ancak bu hiç kolay olmayacaktır çünkü Ciri’nin peşinde Wild Hunt vardır.

Oyun, bir açık dünya oyunudur. Wild Hunt’ın haritası, önceki oyunlarına göre yaklaşık 30 kat daha büyüktür. Ayrıca bir başka açık dünya oyunu olan Grand Theft Auto V’dan ise 1.5 kat büyüktür. Haritanın bir ucundan diğer ucuna at ile gitmek yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Oyunda at, tekne kullanma şansına ya da “Fast-Travel” adı verilen hızlı seyahat yapma imkanı da vardır. Bu sayede oyuncular önceden gittikleri bölgelere zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde gidebilecekler. Oyunun senaryo kısmı 50 saat sürmekle beraber yan görevlerle birlikte bu süre 100 saat olmakta. Oyuncunun verdiği kararlara göre oyun 3 farklı şekilde son buluyor. Ayrıca yine oyuncunun verdiği kararlara göre oyun toplam 36 farklı şekilde değişiyor. Sadece yere basarken değil at üzerinde iken de dövüş mekanikleri üst seviyede kuvvetli. Aynı zamanda oyunda dinamik gece/gündüz döngüsü bulunmaktadır. Ayrıca oyunun yayınlandıktan sonra iki adet ek paket yayınlamış, bu ek paketlerle birlikte oyuna yeni karakterler ve hikâyeler eklenmiştir.

 

Galatasaray E-Spor Lig Dışında

7 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

el ayak hastalığı nedir

El Ayak Hastalığı Nedir?

togo:kahraman bir köpek

Togo: Kahraman Bir Köpek