içinde

AğladımAğladım

Terk Edildiği Dolmuş Durağından Ayrılmıyor #terketme

terk edildiği dolmuş durağından ayrılmıyor bodrum muğla köpek

Türkiye’nin gündemine oturan Can, Muğla’nın Bodrum ilçesinde sahibi tarafından terk edildiği duraktan bir an olsun ayrılmıyor. Sosyal medyada paylaşılması ve hikayesinin yürekleri burkmasının ardından gündeme bomba gibi düşen Can, hala sahibinin geri dönmesini bekliyor.

Terk Edildiği Dolmuş Durağından Ayrılmıyor

Muğla ilinin Bodrum ilçesinde bir dolmuş durağına sahibi tarafından terk edilen köpek, 1 yıldır aynı noktadan ayrılmayınca çevrede yaşayanların ve esnafın dostu oldu. Durumu fark eden ve durağın karşısında oturan Burçin K., köpeği 1 yıldır gece gündüz burada gördüğünü ve bu duraktan ayrılmadığını söyledi. Köpeği beslemeye başlayan ve soğuk havalarda evine alan Burçin K., adını Can koyduğunu ve ona sahip çıktığını söyledi.

Akıllara Hachiko filmini getiren olay, bütün hayvanseverlerin yüreklerini burktu. Sorumluluk sahibi olmayan ve köpeği bir dolmuş durağına terk eden eski sahibine ise eleştiri okları saplandı.

Kapıyı tırmalayıp, çıkmak istiyor

Burçin K., köpeğin terk edildiğinden beri duraktan bir an olsun ayrılmadığını, soğuk havalarda bahçeye aldıklarını ve köpeğin çıkıp durağa gitmek için kapıyı tırmaladığını, kapıyı açtıkları anda durağa gidip bırakıldığı yerde onu terk eden ailesini beklediğini söyledi.

O’na mutlu bir yuva…

Burçin K., Can’ın hikayesini öğrendiğinde ise çok etkilenmiş ve Can’ın hikayesini şöyle anlatıyor; “Köpek bırakıldığı durağa yakın bir yerde bir aileninmiş. Komşuları çok tüy döküyor diye şikayet etmiş ve sahipleri de taşınırken bu durağa bırakmış.”

Köpeğe yuva aranıyor

Burçin K., Can’a düzgün bir yuva bulunmazsa kendisinin sahipleneceğini ve Kanada’ya götüreceğini de belirtti.

#bakamayacaksansahiplenme #terketme

Apartmanda Bakılabilecek Köpek Cinsleri Hangileridir?

Yorumlar

Cevap bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorum

2019 Festivalleri (Güncel)

2019 Festivalleri (Güncel)

Öğretmen Öğrencisiyle Basıldı

Öğretmen Öğrencisiyle Basıldı