Astroloji

Terazi Burcu Özellikleri

Terazi Burcu Özellikleri yazımda bu burcun genel özelliklerine değindim. Ayrıca Terazi burcu kadını ve Terazi burcu erkeğinin özelliklerini de sizler için derledim.

Terazi Burcu Hakkında

(23 Eylül-22 Ekim)

Yönetici gezegeni; Venüs

Elementi; Hava

Uğurlu sayıları; 6

Uğurlu günü; Cuma

Uğurlu taşları; Opal, safir, zümrüt

Renkleri; Pembe ve turkuaz

Bitkileri; Krizantem, beyaz gül, sarı papatya

Ağaçları; Selvi, asma, incir, elma

Kıymetli taşı; Pembe Kuvars

Kıymetli madeni; Bakır

Karşıt burcu; Koç

Aşkta uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Kova
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Kova
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Koç, İkizler, Yengeç, Başak, Terazi

Olumlu özellikleri

Uyumlu, entelektüel, sosyal, realist, mantıklı, nazik, dengeli, adil, zarif, kibar, sevgi dolu, sabırlı, sevimli, sanatçı ruhlu, sakin

Olumsuz özellikleri

Kararsız, kıskanç, üşengeç, tembel, zevk ve keyif düşkünü, uykucu

Genel Özellikleri

Kararsızlık

Terazi burcu insanı kararsızlığı ile ünlüdür. Oldukça büyülü bir havası vardır, bir anda onların çekim alanında bulabilirsiniz kendinizi. Ritmik hareketleri ile dans eder gibi yaşar.

Sevimlilik

Onun sevimliliğini görünce kızgınlığınız bir anda geçer. En sinirli anınızda bile sizi güler yüzü ile etkisi altına alıp yumuşatabilir. Tartışmayı ve fikir alışverişini sever, cümlelerini çok iyi kurar, konuya hakim olur ve sesini hiç yükseltmeden zaferini ilan edebilir. Nadiren sert çıkışlar yapar ve bir konuda karar vermeden önce enine boyuna düşünür.

Denge

Kafasında anlaşılamayan bir denge, uyumlu ve sevecen yapısının altında gizli bir güç vardır. Ne düşündüğünü bilebilmek zordur. Bulunduğu ortamların ve ortamdaki kişilerin analizini çok iyi yapar. Detayları anında bulur.

Mantık

Başarıya; imkansız işlerde deli gibi çalışıp harap olarak değil, yapabileceği işler üzerinde keskin görüşlerini ve doğru mantığını kullanarak ulaşmayı tercih eder. Yaptığı işlerin doğru olduğundan emin olduğu halde, onay almak ister. Eğer ki ağır eleştirilerde bulunursanız, bir daha asla size fikir sormaz. Gülümseyen yüzünün altında inanılmaz bir ego gizlidir.

Aşk

Aşk ve sanat onun vazgeçilmezleridir. Dünyada her şeyden vazgeçebilir ancak kişiliğini ve duygusallığını besleyen soyut kavramlardan asla vazgeçemez. Akıl-mantık ve aşk üçgeninin ortasında oturan bir insan görürseniz bilin ki o insanın burcu Terazidir. Aşka aşıktır. Aşk yaşamayı sevdiği için duygusal ilişki kurmaya açıktır. Yaradılışları biraz özgürlük düşkünü ve havaidir. Tam bir birliktelikte her zaman açık ve dürüst davranır, karşısındaki kişiden de bu şeffaflığı bekler. Onun hayatında olabilmeniz için belli standartların üzerinde olmanız şarttır. Bunca sevimliliğe, kibarlığa, zarafete ve nezakete rağmen onu asla kolay bir insan olarak nitelendirmemenizi öneririm.

Adalet

Terazi burcu insanı için adalet çok önemlidir. Teraziler tarafsızlığa meyillidir, aşırılığı sevmez ve bir konuyu her iki yönden de değerlendirmeyi tercih eder. Başkalarının kolayca anlayamadığı konuları çabucak çözebilir. Maddi konularda biraz savurgandır. Çevresine karşı fazlası ile eli açık olduğundan genelde para konusunda sıkışık olurlar.

Güven

Teraziler yalnızlığı pek sevmez. Yargı konusunda yeteneklidir. Güvenilir, sıcak kanlı ve iyi kalplidir. Kolay kolay kimseyi kırmaz ve hayal kırıklığına uğratmaz. Espri kabiliyeti yüksektir. Sabırlıdır ancak çok fazla beklemeyi de sevmez. Yaptığı hataları tamir etmesi zaman alabilir. Yaşam alanı olarak büyük kentleri ve şehir merkezlerini tercih eder. Evini kendi dekore edecek artistik güce sahiptir.

Olduğu gibi olmak ve görünmek

Kendisini olduğu gibi gösterir, başkalarının da onu olduğu gibi kabul etmesini ister. Birisi için yaptığı fedakarlığın karşılığını görmek ister. İlişkilerinde mutlu olabilmeleri için dengenin sağlanması gerekir. Israrı sevmez, zorlanmaya ve baskılanmaya gelemez.

Terazi Burcu Kadını

Bir ortamda zarifliği, güzelliği ve çekiciliği ile kolayca ilgi odağı olur. Nazik ve kibar tutumu ile herkes tarafından beğenilir. Politiktir, nerede nasıl davranacağını, ne söyleyeceğini iyi bilir. Akıllı ve sabırlıdır. Çatışmaları sevmez ancak bir tartışmanın ortasında kalmışsa da kesin zekası ile savaşmayı bilir. Genelde kendini haklı görür, son kararı vermek, son sözü söylemek ister. Açık ve şeffaf bir mantıkla sizi her konuda ikna edebilir.

Terazi burcu kadının yüzü güzel ve duru, bakışları anlamlı olur. Gözlerinin içi güler. Orantılı bir vücuda sahiptir. Giyim konusunda zevklidir, asla sıradan olmaz. Kendisine has bir tarzı vardır.

Terazi kadını aşka aşıktır. Daima romantik bir ilişkiye ihtiyaç duyar, yalnızlığı çok tercih etmez. Sevebileceği, güvenebileceği bir erkekle dengeli ve uyumlu bir birliktelik ister. Ancak kendisi zaman zaman dengesini kaybedebilir. Duygusal dünyası karmaşık, ruh hali değişkendir. Özlemlerini, isteklerini ve hayallerini gerçekleştiremediği zaman kaprisli olabilir.

Uygun partneri bulduğundan emin olana kadar arayış içinde olur. Emin olduktan sonra ise sevgi dolu, sadık bir eş olur. Evliliği dostça yapılan bir ortaklık olarak düşünür. Sosyal olmayı ve yeni insanlar tanımayı sever.

Mükemmeliyetçidir. Hayatın güzel yanlarını görmek ve güzel yaşamak ister. Lüksü, rahatlığı sever. Kendisini güzel hissettirecek eşyalar almak ister. İnceliği ve nezaketi sayesinde tüm kapıları açabilir. Hayattaki asıl misyonu yaşamı ve çevresini güzelleştirmektir.

Terazi Burcu Erkeği

Terazi burcu erkeğinin sakin ve uyumlu görüntüsünün ardında aslında dominant bir yapı gizlidir. Huzur onun için çok önemlidir. Kararsız, duygusal, hassas ve romantiktir. Sanatı sever. Keyif aldığı konularda para harcamaktan çekinmez, tutumlu davranamayabilir. Oldukça mantıklıdır, konuşmayı ve öğüt vermeyi sever. Etkileyici bir konuşma tarzı vardır. Dert dinler, çare bulmak için elinden geleni yapar. Uzun ve derin sohbetler ona keyif verir. Eşsiz mantık gücüyle sizi kendine hayran bırakabilir.

Meraklıdır, araştırmaya ve öğrenmeye açıktır. Bakımlıdır, temizliğe önem verir.

Bir Terazi erkeğinin çevresi genelde sürekli kalabalık ve kadınlarla çevrili olacaktır. Eski sevgilileri ile arkadaş kalabilen ender kişilerdendir. Aşk konusunda adım atmakta biraz zorlanabilir. İlişkisinde denge ve eşitlik ister. Sizi üzmekten kırmaktan her zaman kaçınır ancak ilişki kan kaybetmeye başlarsa hemen uzaklaşmak ister ki aklında güzel anılar kalsın.

İkili ilişkilerinde daima saygılıdır, karşısındaki kişiye fazla karışmaz. Sizin sırlarınızla ilgilenmez, siz onun sırlarını öğrenmeye çalışırsanız da ona güvenmediğinizi düşündüğü için size kırılabilir. Karşı cinste güzellik, akıl, mantık ve zarafet arar. Sert mizaçlı kadınlardan hoşlanmaz.

Aşık olduğu zaman sadık ve ateşli bir partner olabilir. Sadakat onun için çok önemlidir. İlişkileri uzun ömürlü olur. Evlilikte saygılı, sadık, ince ruhlu ve düşünceli bir eş ve çocuklarını seven, ilgili bir baba olur.

İyi bir yargıçtır. İnançlarına saygı gösterilmesini ister. Yalandan nefret eder. Dürüsttür ve herkesin öyle davranmasını ister. Anlaşılamadığını hissettiğinde ruhu acı çeker. Birine kırılırsa ondan uzaklaşır. Sosyal çevresinde akıllı insanlar vardır.

Sanatsal ve entellektüel konular ilgisini çeker. Kapalı yerleri pek sevmez. Kaliteli ortamları tercih eder. Ruhsal açıdan dengede kalabilmek için uyum arayışındadır. Dostlarını iyi bir şekilde ağırlamak ister.

**Eylül’ün son haftasındayız  23 Eylül itibariyle Terazi burçlarının doğum günü kutlamaları başladı bile. Bu kutlama şöleni 22 Ekim’e kadar sürecek. Başta ben olmak üzere tüm Terazi burçlarının doğum günleri şimdiden kutlu olsun.

**Terazi Burcu Özellikleri yazımın sonuna geldim. Burcunuzun genel özelliklerini okurken sahip olmadığınız özellikler olduğunu düşüyorsanız kendinizle ilgili doğru bilgiye ulaşmak için mutlaka doğum saatinize göre yükselen burcunuza da bakmalısınız.

Sevgiyle…

Yükselen Burç Nedir?

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Ben terazi burcu bir kız çocuğu annesi olarak şikayetçiyim hakim bey çok uykucu cokkkkk
    Emeğin e sağlık Müge Önel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu