Gündem

Tedavi Edilen Hasta Sayısı Açıklandı. Sağlık Bakanı Konuştu. Son Dakika.

Tedavi edilen hasta sayısı açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada güzel haberler paylaştı. Bugün itibariyle korona tedavisinden taburcu olan 10 bin 453 kişi oldu. Ancak dünya sıralamasında haberler hiçte iyi değil. Şu anda Türkiye dünya sıralamasında 9. sırada.

Tedavi Edilen Hasta Sayısı Açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yaptığı açıklamada “Gücü deneme kalkacağımız bir güç değil tanımadığımız bir güç. Çin’de Wuhan kentinde görülen gizemli hastalık 1 hafta sonra 27 kişi de daha görüldü İlk vakaların hepsi bir pazar yerinin çalışanlarıydı. 3 gün sonra hastalık 8 milyar 300 milyon insanın değişmez gündemi oldu.

Dünyanın En Uzak Yerlerine Kadar Ulaştı

Bakan Fahrettin Koca sözlerine şöyle devam etti. “Virüs dünyanın Wuhan kentine en uzak yerlerine ulaştı. Dünyayı tuttu dünyanın virüsü başta hafife alması bir felaket oldu. Küçük bir pazar yerinden tüm dünyayı istila eden virüs 38 gündür ülkemizde. Şu an bizim 81 ilimiz de hatta bazı köylerimizde belki de şu an mahallenizde veya sokağınızda. Sizden isteğim şu, hazır bu mücadele yoluna girmişken tedbirleri eskisinden çok daha sıkı tutun. Virüsü evinize taşımayın, evinizde kalın, kendinizi koruyun sevdiklerinizi koruyun.

tedavi edilen hasta sayısı açıklandı

Sosyal Mesafe ve İzolasyon Kuralına Uyun

Bakan Koca “Sosyal mesafe izolasyon kuralına uyun. Sokağa çıkmayanlar bu mücadelenin görünmeyen kahramanlarıdır. Bunu unutmayın. Boş sokaklar boş meydanlar her gün yeniden verdiğimiz bu savaşı kazandığımız alanlardır. Bunu unutmayın. Önceki basın toplantısında benden en çok duyduğumuz kelime filyasyondu. Tespit edilen vakalar üzerinden hastalığın yayılımını kontrol altına almamız da bize başarı kazandıran yöntem üzerinde durdum. Vakaların temas zincirlerini tek tek bulunarak gözetim altına aldığımızdan bahsettim. Bu sayede 1. Basamak sağlık hizmetinin ne denli etkili olduğu bir kez daha görüldü.” dedi.

An İtibariyle Korona İstatiklerini Canlı Yayından Videomuzdan İzleyebilirsiniz.

 

Fahrettin Koca Tepki Gösterdi! İşte Detaylar.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Onaylanan vaka sayısı bir orantı olmadan artıyor.iyileşen oranı ile arasında 70 bin kişi var bu insanlar nerede ne yapıyor bilmiyoruz bir an önce gitsin şu virüs sadece

  2. Bu rakamlar bana realistik gelmiyo artık açıkçası. Zira annemin kuzeninin kayın pederi korona teşhisi konmasına rağmen vefat ettikten sonra zatürre yazmışlar ölüm sebebine…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu