Gündem

Tanzim Satış Noktaları İle İlgili Konuşan Esnafın Videosu Olay Yarattı

Tanzim satış noktaları ile ilgili konuşan esnafın videosu olay yarattı. Röportaj veren esnaf “dalından direk bize gelmiyor bir sürü masraf var. Tanzim satış bu masrafların çoğunu ödemiyor” diyerek isyan etti. İşte o muhteşem anlamlı video.

Tanzim Satış Noktaları İle İlgili Konuşan Esnafın Videosu Olay Yarattı.

Tanzim satış adı altında devletin açtığı manavlar vatandaşın ilgisini çekmeye devam ederken, esnaf kızgın. Bu işletmelerin bir çok giderden muaf olması sayesinde fiyatlarının düşük olduğunu söyleyen esnaf, “bende bu kalemlerden muaf olsam, onlardan bile ucuza satarım” dedi.

Devlet İşe El Koydu

Esnaf dükkan kirası, stopaj, işçi maaşı, sigorta gibi kalemlere mahkum. Çiftçi dalından 1 liraya ürün çıkarıyor ama o ürün İstanbul’a gelene kadar hgs, köprü parası, otoyol parası, benzin parası gibi ağır ücretlerle karşılaşıyor. Daha sonra aracıya yani sebze haline geliyor ve orda da dükkan kirası ve vergiler üzerine biniyor. Tüm bunların ardından markete gelen ürün haliyle 7-8 katına mal olabiliyor.

Tanzim Satışın Masrafları Yok

Bir çok kalem masrafın olmadığı bu yerlerde ürünlerin daha ucuza satılması haliyle esnafın satışlarının düşmesine sebep oldu. Belediye zaten çalıştırdığı işçiyi bu satış noktalarının başına koyuyor, kira ödemiyor, stopaj ödemiyor, sigorta ödemiyor vb. bir çok kalemden muaf oluyor. Konu ile ilgili hükümetten beklentiler devam ediyor.

Neon Sütyenler Ortalığı Kasıp Kavuruyor!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu