in

Tanzim Satış Açıklaması Erdoğan’dan Geldi

tanzim

Tanzim satış usulü, yıllar sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ülke gündemindeki yerini tekrar almış durumda.

Tanzim Satış Açıklaması Erdoğan’dan Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu gün mecliste partisinin grup toplantısında konuştu. Gündemde yer eden pek çok konuya değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, fiyatlarının düşmemesi konusunda gereken adımların atılacağını belirterek fahiş fiyatların nedeninin komisyoncular olduğuna dikkat çekti. Komisyonculuk ile fiyatların aşırı yükselmesine neden olanlara tepki gösteren Erdoğan, özellikle meyve ve sebze fiyatlarındaki fahiş yükselişin önüne geçmek için bu uygulamaya yeniden başlanabileceğini duyurdu.

İşte Yıllar Sonra Yeniden Gündeme Gelen Tanzim Satış

En basit ifadesiyle belediye ve/veya çeşitli kamu kurumları tarafından, fiyatların aşırı yükselmesini engellemek amacıyla yapılan satış anlamına gelmektedir. Belediyeler ve kamu kuruluşları tarafından piyasaya müdahale edilir ve halkın refahı düşünülerek daha ucuz fiyattan satış gerçekleştirilir. Ülkemizde ilk örneği 1973 yılında TANSA ile İzmir’de görülmüş, daha sonra TANSAŞ, olmuş ve ilerleyen yıllarda da Migros çatısı altında faaliyetlerine devam etme kararı almıştır.

İşte Yeni Model Askerlik!

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

mide detoksu

Mide Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır? Videolu Haber.

Phuket Gezi Rehberi - Gezgin Şirine Phuket'te!

Phuket Gezi Rehberi – Gezgin Şirine Phuket’te!