Gündem

Talihsiz Zeynep Kuzeni Tarafından Öldürülmüş

Kırklareli’nde dün gece terk edilmiş bir binada cansız bedeni bulunmuştu. 11 yaşındaki talihsiz Zeynep kuzeni tarafından öldürülmüş! 13 suçtan kaydı bulunan teyzesinin oğlu 28 yaşındaki Kerem S., polis tarafından gözaltına alındı.

Talihsiz Zeynep Kuzeni Tarafından Öldürülmüş

Yapılmış olan otopsi sonucuna göre Zeynep Esin’in vücudunda darp izine rastlandı, boğularak ve başına tuğla ile vurularak cinayete kurban gittiği belirlendi. Cinayete kurban giden 11 yaşındaki Zeynep Esin’in kaybolmadan önce dün saat 12.14’de mahalle bakkalından alışveriş yaparken güvenlik kamerasında görüntüleri ortaya çıktı.

Kırklareli’nin Yayla Mahallesi’nde yaşamlarını sürdüren Sezer Esin ve Elif Esin çifti, Teyfik Fikret Yatılı Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencisi olan kızları Zeynep Esin’den bütün gün haber alamayınca akşam saatlerinde polise haber verdi. Polis ve jandarma ekipleri, 11 yaşındaki Zeynep Esin için ilçede arama çalışması başlattı. Kırklareli Valiliği de resmi sosyal paylaşım sitesinden 11 yaşındaki Zeynep Esin’in kayıp olduğunu duyurdu. Arama çalışmalara, Bir çok kişi de katıldı. Hemen hemen 7 saat süren arama çalışmasının ardından, Zeynep Esin’in evlerine yaklaşık 2 kilometre mesafedeki, Bademlik Mahallesi’nde terk edilmiş bir binada cansız bedeni bulundu.

Bu acı haberi duyan anne ve babası ,sinir krizi geçirdi. Sezer ve Elif Esin çifti ambulansla Kırklareli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kafasına tuğla ile vurulmuş

11 yaşında ki kız çocuğu Zeynep Esin’in cenazesi, yapılan incelemelerinin hemen ardından morga kaldırıldı. Çıkan otopsi sonucuna göre Zeynep Esin’in boğularak ve başına tuğla ile vurularak öldürüldüğü belirlendi

Küçük kız çocuğunun ölümünün ardından olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, sabahın erken saatlerinde Zeynep Esin’in kuzeni Kerem S.’yi gözaltına aldı. Zeynep’in ölüm haberini duyan sınıf arkadaşları ise okula gitmedi. Zeynep’in sınıfının boş olduğu görüldü.

“Markete cips almaya gidelim” deyip kandırmış

Olaydan sonra açıklama yapan amca Sezgin Esin, gözaltına alınan cinayet zanlısı Kerem S.’nin, yeğenini ‘Markete cips almaya gidelim’ diyerek kandırdığını belirterek, “Gözaltına alınan teyzesinin oğlu Kerem S.’nin,kuzeni ile ‘Akşam eğlence var,beraber gidelim’ diyerek evden çıkıyorlar. Oraya gittiklerinde Zeynep’e ‘Sana marketten cips alayım’ diyerek kandırmış, terk edilmiş bir binaya götürmüş. Zeynep’i kandırarak bu cinayeti gerçekleştiriyor” dedi.

Olaydan sonra konuşan amca Sezgin Esin, Zeynep büyüdüğü zaman hemşire olmak istediğini söylerdi.Amcası, “Zeynep çok zeki,akılı bir kızdı. Derslerinde de çok başarılıydı. Zeynep ile en son konuştuğumuzda, ‘amca ben hemşire olmak istiyorum’ dedi. Hepimiz çok büyük üzüntü içindeyiz” diye konuştu.

Yakınlarından “idam istiyoruz” pankartı!

Zeynep Esin’in ölümünün ardından akrabaları, yakınları ve sevenleri, küçük kızın oturduğu mahalle girişine, ‘idam istiyoruz’ yazılı pankart astı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen kalabalık grup idam yasasını çıkarılıp, katilin idam edilmesini istediklerini dile getirdiler

Kötü şartlar altında yaşam mücadelesi…

Zeynep Esin’in cinayete kurban gitmesinin ardından bir aile dramı da ortaya çıktı. Baba Sezer Esin’in çöpten kağıt toplayarak ev geçindirdiği öğrenildi. Mutfağı olmayan 2 odalı bir gecekonduda hayat mücadelesi veren ailenin çok kötü şartlar altında yaşamaya çalıştığı görüldü.

Katil zanlısı 2 saat sonra yakalandı

Küçük Zeynep’in katil zanlısı yakalandıktan sonra Kırklareli Valisi Osman Bilgin, olayla ilgili İl Emniyet Müdürü Erkin Adalar ve İl Jandarma Komutanı Albay Kadir Oğuz ile birlikte valilik binasında basın toplantısı yaptı.

Zeynep’in ölümü sebebi ile şehrin yas tuttuğunu söyleyen Vali Osman Bilgin, “Cinayetin zanlısı aradan 2 saat geçmeden yakalanmış, aynı zamanda zanlı kızımızın ailesinden, akrabasıdır. Cinayet Zanlısının 13 suçtan sabıkası vardır. Bu cinayet soruşturması ile emniyet müdürlüğümüz ekiplerinin özverili çalışması sonucun tüm idari tahkikatlar yapılmış, adli tahkikatlar yapılmak üzere adli makamlara zanlının yakalanıp teslim edilmiştir.

Sabah Kalktığında Herkes Ölmüştü…

Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma yürütülmektedir. Huzur şehri olarak anılan Kırklareli’nin huzurunu kaçıracak hiçbir olaya izin vermeyeceğiz . Ailesine ve sevdiklerine buradan baş sağlığı diliyorum” dedi.

Son görüntüleri ortaya çıktı

Kırklareli ilinin Yayla mahallesinde bir cinayete kurban giden Zeynep Esin’in kaybolmadan önce dün saat 12.14’te mahalle bakkalından alışveriş yaparken güvenlik kamerasınca görüntülendiği ortaya çıktı. Mahallenin bakkalı olan Tanju Demirci, Zeynep’in dün iki kere bakkala geldiğini ve şeker aldığını belirterek, “Zeynep kendisine yiyecek bir şeyler aldı. Daha sonra da bir daha ortalarda gözükmedi. Kayıp olduğunu duyunca Zeynep’i aramaya başladık. Bakkala geldiğinde gayet iyi ve çok neşeliydi. Çok tatlı ve sevimli bir kızdı, kimseye de bir terbiyesizliği ve saygısızlığı asla yoktu” dedi.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Bu hasta ruhlar neden dışarıda, ben de bunu anlamıyorum.
    İdam istiyoruz diyenlere gelince, şu an en ağır ceza veriliyor da sanki, siz de…. İdam çözüm değil, şunu bir anlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu