in

Taksi Şoförü, İstanbul’da Yasağı Deldi

Taksi şoförü

Koronavirüs önemleri nedeniyle Şeker Bayramını da kapsayacak biçimde dört günlük sokağa çıkma yasağı gece yarısı başladı. Yasağa rağmen, sabah saatlerinde bir taksi şoförü, yola çıkarak yolcu aldı. Sabahın erken saatlerinde Beyoğlu’nun Tarlabaşı semtinde denetimler yapan polisler, sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen yola çıkan bir taksiyi durdurmak istedi. Polis ekipleri, kontrol noktasına yanaşan takside bulunan yolcuların sokağa yabancı bir madde attığına şahit oldu. 

Taksi Şoförü ve Uyuşturucu Madde Şüphesi

Polisler, araçtan narkotik madde atılmış olabileceği olasılığına karşı takside oldukça kapsamlı bir tarama yaptı. Polis ekipleri tarafından yapılan aramada uyuşturucu maddeye rastlanmazken sokağa çıkma yasağına muhalefet ederek Bursa’ya gitmek isteyen biri bayan iki yolcuya işlem yapmayı denedi. Kimlik kartlarının yanında olmadığını belirten iki kişi polis karakoluna götürüldü. Taksi şoförüne ise sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen taksiye çıktığı için para cezası verildi.

Taksi Şoförü: İnsiyatif Kullandık.

Sokağa çıkma kısıtlamasına karşı gelen taksi sürücüsü Bekir Sıddık Eski “Cenazeleri olduğu için bu iki yolcuyu aldım. Bana Taksim’den sokağa çıkış için izin belgesi alıp daha sonra da Bursa’ya gideceğiz dediler. ‘Bursa’ya gitmemiz gerekiyor. Cenazemiz var ve bizi acilen götür’ dediler. Biz de bu sebepten ötürü  inisiyatifimizi kullanmak istedik.” dedi.

İnsiyatif Yok Ceza Var

Denetimi gerçekleştiren polis ekipleri ise “Bu işin bahanesi yok. Bir kural var. Kurallara uyulması gerekiyor. Kurallara uyulmazsa bunun karşılığı cezadır. ‘Ben inisiyatif kullandım veya kullanabilirim” diye bir durum yok. Hata yapıldıysa, doğal olarak karşılığı cezası neyse uygulanacak” dedi.

Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı 26 İlde Uygulanıyor

4 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

michael schumacher kimdir

Michael Schumacher Kimdir?

siber zorbalık nasıl önlenir

Siber Zorbalık Nasıl Önlenir?