Moda

Takma Kirpik Nedir? Göze Nasıl Uygulanır?

Kadınlarımız için göz makyajının yeri oldukça ayrıdır. Gözler kalbin aynasıdır, derler. Takma kirpik ile bakışlarınızı değiştirebilirsiniz.

Takma kirpik

Kadınlarımız için göz makyajının yeri oldukça ayrıdır. Gözler kalbin aynasıdır, derler. Takma kirpik ile bakışlarınızı değiştirebilirsiniz.

Makyaj demek kadınlar için vazgeçilmez bir eylem demektir. Göz makyajının yeri ise her zaman ayrıdır. Bazı zamanlar hiç makyaj yapmak istemeyiz ama bir rimel sürmeden de evden çıkmak istemeyiz. Kirpiklerin hacimli ve yoğun olması bakışlardaki etki için çok önemlidir. Eğer kirpiklerinizin azlığından şikayetçiyseniz takma kirpikler imdadınıza yetişiyor. Takma kirpiklerin de çeşitleri var tabi; tekli, üçlü ve bütün takma kirpik olmak üzere değişiyor.

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Mağazaya gittin ve bir heyecanla, hevesle takma kirpiklerden alıverdin, eve geldin kirpikler sana bakıyor sen kirpiklere bakıyorsun. ”Nasıl takılır bu şimdi, ya beceremezsem, ya kendi kirpiklerim koparsa” gibi düşünceler aklını kurcalıyor tabi ki. Aslında bu kirpikleri takmak o kadar da zor değil.
-Bütün Kirpiklerden aldıysan eğer öncelikle kirpiği kutusundan nazikçe çıkarmalısın ki koparak elinde kalmasın. Bütün kirpiği kutusundan çıkarmayı başardıysanız  eğer şimdi o kirpiğin gözüne büyüklüğüne/küçüklüğüne uygun mu diye bakman gerekiyor. Bir cımbız yardımı ile kirpiği tutarak göz kapağının üzerine getiriyor ve kirpik diplerinden gözünüzün büyüklüğüne göre ölçerek, takma kirpik uzunsa makasla yavaşça kesiyorsunuz. Özel kirpik yapıştırıcısı var, bunu çok kalın bir tabaka oluşturmayacak şekilde kirpiğe sürerek biraz bekletiyorsunuz, kirpikleri kendi kirpiklerinizin kesinlikle üzerine değil çok az gerisine dikkatli bir şekilde yapıştırıyorsunuz. Yapışkanlı maddenin orada görünüyor olması sizi endişelendirmesin. Beyaz yapışkan kendiliğinden biraz kaybolacak fakat tamamen yok olmayacaktır, bunun için de kirpik diplerinize siyah far uygulayarak bir fırça yardımıyla dağıtırsınız. Doğal durmasını istiyorsanız farı daha az sürebilirsiniz, dipliner ve eyeliner uygulamasını da rahatlıkla yapabilirsiniz. Kirpiklerin doğal durmasını istiyorsanız rimel sürmenize gerek yok ama sürmenizde de bir sakınca yok.


– Üçlü ve tekli olan kirpiklerden aldıysanız eğer bunların da uygulanışı biraz farklı olmakla birlikte aynı. Bütün kirpikleri uygulamak teknik olarak biraz daha kolay, tekli kirpikler ince olduğu için onları tutmak ve düzgünce yapıştırmak biraz daha zor oluyor. Zor olabilir fakat hiç bir şey gibi bu da imkansız değildir. Öncelikle kendi kirpiklerinize rimel uygulayacaksınız ve ayna ile baktığınız da göreceksiniz ki, kirpiklerin arasında boşluklar var; bu boşlukları tespit ettikten sonra da geriye ince kirpiği alıp dikkatlice kirpik dibine yerleştirmek kalıyor.

Takma Kirpik Nasıl Çıkartılır?

Takma kirpikleri çıkartmak gayet kolay, bunun için öncelikle gözlere uygun bir makyaj temizleyicisini bir pamuğa dökerek nazik bir şekilde gözümüzdeki makyajları temizliyoruz, daha sonra temiz bir pamuğa yeniden makyaj temizleyici döküyoruz ve nazikçe kirpiklerin diplerine sürüyoruz, yapıştırıcı yumuşadıktan sonra zaten kirpiklerin çıkması kolaylaşıyor. Kendi kirpiklerinize zarar vermemeye özen gösterin.

Her Gün Saç Yıkamak Doğru mu?

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Benim çok şükür ihtiyacım olmuyor ama çok az kirpiği olan kadınlar için mucize :)kalemine sağlık süper bir haber olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu