Gündem

Suriye İdlip’ten Acı Haber!

Suriye İdlip’ten 27 Şubat 2020 akşamı gündeme bomba gibi düşen acı haberlerle adeta ciğerlerimize yine ateş düştü kıymetli takipçiler. Maalesef çok sayıda şehidimiz var!

Suriye İdlip’ten Acı Haber’

Şehit haberlerinin ardı arkası kesilmiyorken akşam saatlerinde gayrı resmi bilgiler sosyal medyada dalga dalga yayıldı. Gelen bilgilere göre Suriye İdlip’te bulunan TSK unsurlarına karşı ağır bir bombardıman yapılmıştı. Bununla birlikte çok sayıda şehit ve yaralı olduğu bilgisi de gelmeye başladı. Şehit ve yaralılar Hatay-Reyhanlı Devlet Hastanesi başta olmak üzere Hatay’da bulunan hastanelere getirildi. Bu sırada hastanelerden yapılan acil kan duyurusu ile birlikte halk hastanelere akın etti.

Yapılan Açıklamalar

Sosyal medyada yayılan gayrı resmi bilgilere göre zikredilen şehit sayısı 50 ile 120 arasında değişiyordu. Bu sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Milli Güvenlik Kurulu’nun acil koduyla toplantıya çağırılması, menfur olaya ilişkin yayın yasağı getirilmesi ve pek çok sosyal medya platformuna engel konulması endişeleri daha da arttırdı.

Mültecilere Kapılar Açıldı

Yine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından daha önce de dile getirilen mültecilerin Avrupa topraklarına geçişine izin verilmesi konusu gündeme geldi. Milli Birlik Kurulu toplantısı sırasında Avrupa’ya açılan sınır kapılarımız mültecilerin Avrupa’ya geçişini sağlamak üzere açıldı. Öte yandan çok sayıda f16’nın da bölgeye intikal ettiği ve rejime ait unsurların hem havadan hem karadan ağır bombardıman altına alındığı bildirildi. Muhaliflere ise en üst seviyede savaş çağrısı yapıldı.

Hatay Valisi’nin Açıklamaları

İnternetteki bilgi kirliliği artarak devam ederken Hatay Valisi Rahmi Doğan tarafından resmi bir açıklama geldi. İlk gelen açıklamalara göre 9 şehidimizin olduğu söylendi. Ancak bu açıklamanın üzerinden kısa bir zaman geçmişti ki yeni bir açıklama daha geldi. Açıklamaya göre 33 kahramanımız şehit düştü. Edindiğimiz bilgilere göre halen 36 askerimiz yaralı vaziyette ve tedavi altına alınmış durumda. Yine internette yer alan gayrı resmi bilgilere göre saldırıyı Rusya’nın yaptığı söylense de resmi açıklama saldırıyı Esed rejimi tarafından yapıldığı yönünde.

Şehitlerimize Allah’tan Rahmet Diliyoruz

Suriye İdlip’ten gelen bu acı haberle mübarek Regaip kandilimiz kana bulandı ve tüm Türkiye yasa boğuldu. Ordumuza yapılan her türlü saldırıyı şiddetle, nefretle kınıyoruz. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı, yaralı Kahraman askerlerimize de acil şifalar diliyoruz.

 

Adile Naşit Öyküsüdür

 

Malahay

KTÜ mezunu bir tarihçi, sosyal bilimlerin en fantastik savunucusu, Shallwe içerik üreticisi...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu