Gündem

Suriye Bombalı Saldırıyla Sarsıldı

Suriye Bombalı Saldırıyla Sarsıldı başlıklı gündeme dair son dakika haberimize hepiniz hoş geldiniz kıymetli takipçilerimiz. Suriye’de bombalı araçla saldırı yapıldı!

Suriye Bombalı Saldırıyla Sarsıldı

Suriye’nin Haseke kentinde Amerika Birleşik Devletleri kuvvetlerine bombalı araçla saldırı düzenlendi. Amerikan birlikleri bölgede terör örgütü YPG/PKK ile birlikte devriye yapıyordu. Bu devriyelerden birinde Amerikan askeri araçlarının da bulunduğu bir konvoya büyük bir saldırı gerçekleştirildi. Yapılan saldırı sonucu terör örgütü YPG/PKK mensubu 5 terörist ölürken 1 Amerikan askeriyse ağır yaralandı.

Saldırıyı Henüz Üstlenen Olmadı

Saldırıyı henüz hiç bir oluşum üstlenmezken Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’ın geri çekilme kararının ardından yapılan ikinci saldırı. Afrin’de terör örgütü DEAŞ tarafından düzenlenen saldırıda da Amerikan ordusu mensubu 4 asker hayatını kaybetmişti. Yapılan saldırılar karşısında ABD Başkanı Trump’ın tavrının ne olacağı merak edilse de Trump, Abd ordusunu Suriye topraklarından çekmekte kararlı gibi görünüyor. Yine de henüz bir çekilme durumu gözlenmedi.

 

 Ayva Deyip Geçmeyin İşte Ayvanın Faydaları!!

Malahay

KTÜ mezunu bir tarihçi, sosyal bilimlerin en fantastik savunucusu, Shallwe içerik üreticisi...

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu