Kültür - Sanat

Şubat Ayı Sergileri 2019

Sanat tutkunları buraya! Ardan Özmenoğlu’ndan Ekber Sürsal’a, Muzaffer Akyol & Gaye Su Akyol’dan Naeem Mohaiemen’e mutlaka görülmesi gereken Şubat ayı sergileri haberimizde!

Şubat Ayı Sergileri 2019

Poşe, Karma Sergi, “Metin, Sessizlik, Gösteri”

Şubat Ayı Sergileri 2019 Jennifer İpekel, Merve İşeri, Senem Özgören
Şubat Ayı Sergileri 2019 Jennifer İpekel, Merve İşeri, Senem Özgören

17 Şubat 2019’a kadar Poşe’de görebileceğiniz karma sergi “Metin, Sessizlik, Gösteri” Jennifer İpekel, Merve İşeri ve Senem Özgören’in imzasını taşıyor. Kolektif üretim, şiir ile seslendirme ve baştan kurgulama metotlarıyla izleyicisini bekleyen sergide gerçek ile düş arasındaki bedenler anlatılıyor.

Art On İstanbul, Karma Sergi, “Bir Cümle Kurmak”

28 Şubat 2019’a kadar, Art On İstanbul’da sanatseverlerle buluşacak olan karma sergi “Bir Cümle Kurmak”, Erman Özbaşaran, Mithat Şen, Ahmet Çerkez, Olgu Ülkenciler, Evren Sungur ve Ahmet Elhan’ın gibi isimlerin eserlerini barındırıyor. Seri düşünme ve seri üretme temasına odaklanan sanatçılar sanatseverlere yeni sorgulama kapılarını aralıyor.

Galeri Selvin 2, Ekber Sürsal, “Zamansız”

Heykeltraş Ekber Sürsal’ın, Galeri Selvin 2’de 23 Şubat 2019 tarihine kadar görülebilecek “Zamansız” sergisinde farklı uygarlıklar, farklı kültürler ve dinler ile Anadolu’nun izlerini görmek mümkün. Maden, taş, ahşap, kağıt gibi birbirinden farklı materyallerin bir araya gelerek oluşturulduğu eserler ziyaretçilerini bekliyor…

Sanatorium, Sinan Bökesoy, “Yalnız Ağaçlar”

24 Şubat 2019 tarihinie kadar devam edecek olan ve Sinan Bökesoy’un çalışmalarının yer aldığı “Yalnız Ağaçlar” sergisine, Sanatorium ev sahipliği yapıyor. Bökesoy çalışmalarında; İstanbul, New York, Tokyo, Madrid, Cenova ve Atina’da seçilmiş olan yalnız ağaçların çevresindeki kentsel sesleri, ütopik bir ormana dönüştürmüş. Şubat ayı sergileri arasında yer alan bu ilgi çekici enstalasyonu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Evin Sanat Galerisi, Emin Turan, “Ark/Runnel’’

Emin Turan imzasını taşıyan “Ark/Runnel sergisi 14 Şubat 2019’da Evin Sanat Galerisi’nde izleyici ile buluşuyor. 8. kişisel sergisini, su yolu anlamına gelen “ARK” adı altında toplayan Turan, kendine özgü tekniği “yerçekimi geometrisi” ile boyadığı tuvalleri, İstanbul’un sahip olduğu binlerce yıllık “su” olgusu ile bağdaştırmış.

Anna Laudel​ Contemporary, Ardan Özmenoğlu​, “Bu İşin Sonu Yok”​

Şubat Ayı Sergileri 2019 Ardan Özmenoğlu
Şubat Ayı Sergileri 2019 Ardan Özmenoğlu

Anna Laudel Contemporary’de sanatseverlerle buluşacak olan ve Ardan Özmenoğlu imzasını taşıyan “Bu İşin Sonu Yok” sergisi, Şubat ayı sergileri arasında en dikkat çekenler arasında. Bulunduğu mekanın dokusu ve mimari özelliklerini göz önünde bulundurarak post-it, cam heykeller ve neon işlerin yapıldığı sergi 7 Mart 2019 tarihine kadar görülebilecek.

Bu haber ilginizi çekebilir: “Enes Nilüfer Yazıyor: Sanata Önem Verin”

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. tabloların dilinden her ne kadar anlamasam da tablolarla bağ kurabilen insanlara hayranım, cam heykeller için ziyaret etmeye değer bir sergi olacağı kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu