in

Su Geçirmez Kıyafetler İçin Bunlara Dikkat

su geçirmez kıyafetler

Çocuklarınızla kamp yapmak veya onlarla birlikte karda oynarken zaman geçirmekten hoşlanın, kıyafetlerini su geçirmez hale getirmek mantıklıdır. Çocuklarınız için tam su geçirmez kıyafet satın almak için paranız olmayabilir, bu yüzden su geçirmez kıyafetler yapmak, paradan tasarruf etmenin ve ıslanıp hala eğlenebilmelerini sağlamak için harika bir yoldur. Gelin sıradan bir kıyafet, su geçirmez hale nasıl gelir birlikte görelim.

Su Geçirmez Kıyafetler İçin Sprey Kullanın

Her tür kumaşı su geçirmez hale getirmek için dayanıklı bir su itici sprey seçin. Dayanıklı su itici kaplama veya DWR, kumaşı kaplayan ve suya dayanıklı hale getiren sıvı bir polimerdir. Sprey, tuval, pamuk ve deri dahil olmak üzere her türlü giyim malzemesi için kullanılabilir ve kolay bir uygulama arıyorsanız veya yağmurluk veya su geçirmez kıyafetleri yeniden kaplamak için mükemmel bir seçimdir. Yerel mağazalarda ve internette bu ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Birçok yağmurluk ve suya dayanıklı giysi, zamanla solmaya neden olabilecek bir DWR spreyi ile kaplanmıştır. Suya dayanıklılığını geri kazandırmak için giysilerinizi kolayca yeniden kaplayabilirsiniz.

Su Geçirmez Kıyafetler İçin Önce Kıyafeti Yıkayın

Giysileri teknik bir kumaş yıkama deterjanı ile yıkayın ve kurumaya bırakın. Giysilerinizin yüzeyindeki kir ve kalıntı, DWR spreyinizin yapışmasını etkileyecektir, bu yüzden uygulamadan önce yıkayıcı ve kurutucunuzdan geçirin. Biyobozunur sabunlardan yapılmış ve spreyi etkileyecek bir kalıntı bırakmayacak teknik bir kumaş yıkama deterjanı kullanın. Standart deterjanlar, aslında suyu çekecek yağlı bir kalıntı bırakabilir. Teknik kumaş deterjanları da kumaşa daha yumuşaktır ve daha çevre dostudur. Teknik kumaş deterjanlarını özel giyim mağazalarında veya çevrimiçi sipariş ederek bulabilirsiniz.

Spreyi Uygulamadan Önce

Giysi ürününüzü bir karton üzerine yerleştirin. Halıya veya altındaki zemine sprey bulaşmaması için giysilerinizi bir parça temiz kartonun üzerine düz bir şekilde yere yatırın. Giysilerinde kıvrım veya katlanma olmadığından emin olun, böylece sprey eşit şekilde yayılır. Su üzerine bulaşırsa DWR spreyi kaygan olabilir, bu nedenle korumak için karton kullanmadan beton veya fayans zemine uygulamayın.

Sprey Nasıl Uygulanır?

Tüm kumaş üzerine eşit bir kat DWR spreyi uygulayın. Sprey şişesini kumaştan 6 inç (15 cm) uzaklıkta tutun ve kaplamayı eşit şekilde devam edecek şekilde uygularken ileri geri hareket ettirin. Giysiyi ters çevirin ve spreyi tüm yüzeye uygulayabilmek için gerektiği gibi ayarlayın. Amaç ince, eşit bir tabaka oluşturmaktır.

Düşük Bütçeli Kamp Malzemesi Tavsiyesi

4 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

arı sokması

Arı Sokması Nedir? Arı Sokması Durumunda Ne Yapılmalıdır?

avrupa mutfağından alkolsüz içecekler

Alkolsüz İçecekler: Avrupa Mutfağı