Gündem

Sri Lanka Patlamaları Dünya Gündeminde!

Son Dakika! Sri Lanka patlamaları dünya gündeminde! Kiliseler ve otellerde meydana gelen patlamalarda 160’dan fazla kişi hayatını kaybetti!

Sri Lanka Patlamaları Dünya Gündeminde!

Sri Lanka, 3 şehrinde meydana gelen patlamalarla dünya gündeminde! Negombo, Batticaloa ve başkent Colombo şehirlerinde bulunan 3 kilise ve 3 otelde eş zamanlı bomba saldırısı meydana geldi. Yerel saat ile 08.45’de meydana gelen patlamalarda 160’dan fazla ölü ve 500’den fazla yaralının olduğu bildirildi.

Aynı anda 6 bombalı saldırı gerçekleştirildi!

Sri Lanka’nın 3 şehrinde, 3 otel ve 3 kilisede toplam 6 bombalı saldırı aynı anda meydana geldi. Hain saldırıda hayatını kaybeden ve yaralanan kişiler arasında yerel halk dışında ABD, Hollanda ve İngiltere vatandaşlarının da olduğu söylendi.

Saldırıda hayatını kaybeden ABD, İngiltere ve Hollanda uyruklu vatandaşların sayısı 35 olarak açıklandı.

Hedefte kiliseler ve oteller vardı

Bombalı saldırılarda Colombo’da bulunan St. Anthony Kilisesi, 5 yıldızlı Shangri-La oteli, Cinnamon Grand oteli ve Kingsbury oteli, Negombo şehrinde bulunan St. Sebastian Kilisesi ve Batticaloa şehrinde bulunan Zion Kilisesi hedef alındı.

İntihar saldırıları…

Pazar ayinlerinin Paskalya Bayramı’na denk gelmesi sebebiyle normalden daha kalabalık olan kiliselerde meydana gelen patlamaların bir intihar saldırısı olduğu konusunda açıklamalar geldi.

Patlamalar devam ediyor! 7. patlama meydana geldi!

Patlama haberleri ile tüm dünyanın gözlerini üzerine çeken ülkede 7. bir patlama daha meydana geldi. Colombo, Negombo ve Batticaloa şehirlerinde yaşanan patlamalardan sonra, Sri Lanka polisi tarafından yapılan açıklamada Dehiwela şehrinde de bir patlama meydana geldiği bilgisi verildi. Yaşanan son saldırıda hayatını kaybeden kişi sayısı 2 olarak açıklandı.

Kan bağışı çağrısı yapıldı

Yaralı sayısının 500’den fazla olması sebebiyle ülkede yaşayan vatandaşlara kan bağışı çağrısı yapıldı.

Recep Tayyip Erdoğan saldırıları kınadı

Ülke polisi 10 gün öncesinde Paskalya Bayramı’nı hedef alacak bir patlama meydana geleceğini önceden vatandaşlara bildirmiş, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları söylenmişti.

Sri Lanka’da yaşanan patlamalara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da kınama mesajı geldi. Sri Lanka halkına başsağlığı dileyen Erdoğan, terör saldırılarını şiddetle kınadığını, saldırının tüm insanlığa yapılmış olduğunu dile getirirken, saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve Sri Lanka halkına da başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.

Sri Lanka Patlamaları Dünya Gündeminde Recep Tayyip Erdoğan Taziye Mesajı

Yeni görüntüler ortaya çıktı

Sri Lanka’nın 4 farklı şehrinde meydana gelen toplam 7 bombalı saldırısı ile ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.

Elde edilen yeni görüntülerde Sri Lanka’da bulunan kilisedeki patlama anı an be an kameralara kaydediliyor. Patlamanın ardından büyük bir panik meydana geliyor.

Tüm GÜNDEM haberleri için buraya tıklayarak gelişmelerden anında haberdar olun!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Dünya genelinde dalga olarak bu terör saldırıları yapılıyor 3. dünya savaşını isteyenler olduğu fikrindeyim

  2. çok üzücü, ne sebeple olursa olsun, masum insanları öldürüyorsan haksız kere haksızsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu