in

SinirlendimSinirlendim

Sosyal Mesafe Hiçe Sayılıyor!

Sosyal mesafe

SANCAKTEPE’ DE SOSYAL MESAFE KURALINA UYULMADI!

Virüs ile mücadelemiz devam ediyor. Ancak tedbirler biraz gevşetildi. Bu da vatandaşların kendilerini sokağa atmasına sebep oldu. Sancaktepe’de vatandaşların alışveriş yaptığı bazı noktalarda iğne atsan yere düşmez bir görüntü vardı. Havaların da güzelleşmesi ile birlikte vatandaşlar caddelere akın etti, sosyal mesafeye uymayan bazı vatandaşlar görülürken, bir diğer yanda ise maskesiz dolaşan insanlar gözlemlendi.

ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLERE UYULMADI!

Sancaktepe’de insanlar çarşıya koşturlar. Alınan önlemleri yok sayarak, maskesi dolaşan vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına da uymadı. Bazıları alışveriş yaparken, bazıları ise merdivenlerde yanyana oturdu. Caddelerde yoğun bir kalabalık görüldü.

SON VERİLER

Dr. Fahrettin Koca’nın verdiği bilgilere göre, 14 Mayıs itibariyle ülke genelinde corona virüs tablomuz şu şekilde:

Toplam yapılan test sayısı bir buçuk milyonu geçti. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısı azalıyor. Toplam vaka sayısındaki iyileşme oranı %71.8

Toplam vaka sayısı: 144.749

Toplam vefat sayısı: 4.007

Toplam yoğun bakım hasta sayısı: 963

Toplam entübe hasta sayısı: 508

Toplam iyileşen hasta sayısı: 104.030

Dr. Fahrettin Koca, yeni hayat tarzımızın kontrollü sosyal hayat olduğunu belirtiyor. Hep birlikte tedbiri elden bırakmamamız gerektiğinin altını çiziyor. Bunun koşulunun mutlaka maske kullanmak olduğunu ve insanlarla aramızda bir buçuk metre mesafe bırakmamız gerektiğini de vurguluyor.

 

80 Ülkeye Tıbbi Yardım

13 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

80 ülkeye tıbbi yardım

80 Ülkeye Tıbbi Yardım

Musa Demirci

Eski Bakan Musa Demirci Vefat Etti