in ,

Sonbaharda Nerelerde Kamp Yapılır? Sonbahar Kamp Önerileri

sonbaharda nerelerde kamp yapılır? Sonbahar kamp önerileri

Sonbaharda nerelerde kamp yapılır?  Gerçek bir kamp sever hangi mevsim olursa olsun kamp yapmaktan asla vazgeçmez. Yaz demeden kış demeden yollara düşer. Çünkü onlar için kamp yapmak bir yaşam tarzı hatta vazgeçemedikleri bir tutkudur. Size sonbaharda doğası ve havasıyla etkileyecek muhteşem diyebileceğimiz bazı kamp alanlarını listeledik. İşte gidip görmeye değecek, sizi sizden alacak 5 kamp alanını..

Sonbaharda Nerelerde Kamp Yapılır? Sonbahar Kamp Önerileri..

1) Yedigöller- Bolu

 

Yedigöller Millî Parkı, Ekim ve Kasım aylarında sizi eşsiz doğasıyla buluşmaya çağırıyor. Büyükgöl, İncegöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl ve Kurugöl’ü içerisinde barındıran milli park görülmeye değer. Nazlıgöl, Deringöl ve Büyükgöl’ün çevreleri kamp alanı için en ideal alanlar olarak biliniyor.

2) Şahinler Tabiat Parkı

Şahinler tabiat parkı, Ankara-Bolu yolunda bulunuyor. Bir çok kamp severe de  ev sahipliği yapıyor. Bisiklet sürmeyi, piknik yapmayı, doğa yürüyüşünü seviyorsanız tam size göre bir yer. Ayrıca yaban hayatı gözlemciliği aktivitelerini de bir arada yapmayı sevenler için iyi bir seçenek olabilir. Bir kamp alanında çeşme, içme suyu temini edebilirsiniz. Lavabo ve tuvalet  hakkında eksiklik yaşamak istemiyorsanız Kızılcahamam’daki bu parkı listenize ekleyebilirsiniz.

3) İğneada Longoz Ormanları Millî Parkı

Sarı ve turuncu kurumuş yapraklardan oluşan bir sonbahar görüntüsü hayal edin? Gözünüzde muhteşem bir görüntü canlandıysa, burası tam size göre. Milli Park,  Kuzey ve güney bölümlerinde toplam 6 göl bulunduruyor. Aynı zamanda kuşların göç güzergahı üzerinde yer alıyor.

4) Akyaka-Muğla

akyaka

Akdeniz ikliminin hâkim olduğu bölge sonbahar aylarında size ılık ama bir o kadar güzel kamp için oldukça ideal. Sonbahar mevsiminde orada denize girmemek gibi bir ihtimal yok. Akyaka Orman Kampı alanı, birçok kamp imkanından faydalanabilmenizi sağlıyor.

5) Güvercinlik Vadisi

sonbaharda nerelerde kamp yapılır

Kapadokya’daki ücretsiz kamp yapabileceğiniz alanlardan biridir. Güvercinlik vadisi, Uçhisar beldesine yakınlığıyla da avantaj sağlıyor. Gün doğumunu balonların o muhteşem görüntüsüyle geçirmek size farklı bir haz yaşatabilir. Gün doğumunun keyfini bir başka şekilde tadını çıkarabilirsiniz. Bölgenin bir çok imkanından da faydalanabilirsiniz. Ayrıca büyük bir yürüyüş alanı size kolaylık sağlayacaktır.

Sonbahar Tatil Önerileri – Sonbahar Tatil Rotaları

6 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

strese ve yorgunluğa iyi gelen bitkiler

Strese Ve Yorgunluğa İyi Gelen Bitkiler

peki nedir bu yapay zeka?

Peki Nedir Bu Yapay Zeka?