Moda

Sonbaharda Cilt Bakımı İçin Öneriler

Sıcak ve nemli havalar, bronzlaşmak uğruna güneş altında yatılan onlarca dakika… Denizin tuzu, havuzun kloru, yaz aylarının kaçınılmazı ter ve daha nicesi… Sonbaharın etkilerini hissetmeye başladığınız şu günlerde cildinize sonbahar bakımı uygulamaya ne dersiniz? İşte Sonbaharda cilt bakımı için öneriler…

Sonbaharda Cilt Bakımı İçin Bu İpuçlarını Keşfedin!

Peeling ile cildini tazele

Yaz sıcaklarında güneşten dokusu bozulan ve lekelenen ciltler için evde pratik bir şekilde uygulayacağınız bir peeling terapisi mutlaka yapılmalı. Cilt tipinize uygun alacağınız bir peeling ürünü ile cildinizi sonbahara hazırlayın. Yapacağınız peeling sayesinde aynı zamanda renk eşitsizliklerini giderecek, cilt dokusunu da yenilemiş olacaksınız.

Sonbaharda cilt bakımı
Sonbaharda cilt bakımı

Cilt temizleyicileri yedek kulübesine

Sıcak mevsimle birlikte hassasiyeti iyice artan cildinizin en büyük düşmanlarından biri temizleyiciler. Zaten kurumuş olan cilde birde cilt temizleyici kullanarak iyice gerilmesine sebep verirsiniz. Bunu önlemek adına losyon, süt formüllü ürünler ya da krem kullanmaya özen gösterin.

Detoks aşkına!

Yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan cildinizi şırmartma vakti! Güzellik ürünleri satan mağazalardan temin edebileceğiniz detoks özellikli ürünlerle hem sonbahar aylarına hem de cildinize temiz bir sayfa açın… Hoşçakal yaz yorgunluğu!

Derinlemesine nemlendir!

Nem, nem, nem! İşte yalnızca sonbahar ya da yaz değil, aslında tüm mevsimlerde çantamızın ya da makyaj masamızın vazgeçilmezi olması gereken ürün! Yüksek nemlendirici etkiye sahip kremler hem yazın zarar görmüş cildinizi besleyecek hem de soğuk havalara karşı adeta bir kalkan görevi üstlenecek!

Gözeneklere bay bay!

Özellikle sıcakların etkisiyle yaz aylarında cildimizdeki artışını sürdüren gözenekleri, sonbaharla birlikte onarmaya ne dersiniz? Bunun için gözenek temizleyiciler ve sıkıştırıcılardan yardım alabilirsiniz. Gözeneklere bay bay!

Elinizi unutmayın

Az önce nemin öneminden biraz bahsetmiştik. Yeni sezonda ellerinizi de nemlendirici kremlerle onarmayı ve derinlemesine bakım yapmayı unutmayın.

Sonbaharda cilt bakımı
Sonbaharda cilt bakımı

Güneş koruyucuya devam

Güneş bulutların arkasına gizlenmiş olabilir, ama bu sizin güneş koruyuculara veda edeceğiniz anlamına gelmiyor. Cildinizi 4 mevsim boyunca güneşin zararlı ışınlarından korumalı, bunun için de güneş korucu kremleri mutlaka yanınızdan eksik etmemelisiniz.

2018 2019 Sonbahar/Kış Makyaj Trendleri

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu