Gündem

Dekorasyon Trendleri Değişiyor. Şoklanmış Norveç Yosunu.

Dekorasyon trendleri değişiyor. Şoklanmış Norveç Yosununu duydunuz mu? Son zamanlarda ülkemizde de adından sıkça bahsettirir oldu. İç mekanlarda tüm duvarı kaplayarak ya da çerçeve şeklinde farklı renklerde kullanılarak dekore edilen Norveç yosunu, bakım maliyetlerinin az olması sebebiyle de dekorasyon severlere büyük bir avantaj sağlıyor. Peki nedir bu şoklanmış Norveç yosunu ve bakımı nasıl olmalıdır gelin hep birlikte bakalım.

şoklanmış norveç yosunu

Dekorasyon Trendleri Değişiyor. Şoklanmış Norveç Yosunu Hakkında Herşey.

İskandinav ormanlarında yetişen ve büyük bir titizlikle toplanarak Fransa, İspanya ve Hollanda gibi ülkelerde işlenen şoklanmış yosun, liken ve yaprakları son zamanlarda modern mimarinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Doğal yosun, liken ve bitkilerin şoklanarak mumyalanmasıyla elde edilen bitkiler özellikle iç mekanlarda doğal ve farklı bir görünümle insanların beğenisini kazanıyor.

şoklanmış norveç yosunu

Yosunun satın alma, kurulum vs işlemleri yüksek fiyatlarda görünse de, bakım ihtiyacının yok denecek kadar az olması ve uzun ömürlü olması aradaki açığı hızlı bir şekilde kapatıyor. Yani şoklanmış Norveç yosunu için cep dostu da diyebiliriz.

şoklanmış norveç yosunu

Peki, Norveç yosununun bakımı nasıl olmalıdır?

Şoklanmış yosun yukarıda da belirttiğimiz gibi bakım konusunda en az maliyete sahip olan dekoratif bitkilerden biri… Yaşam alanlarınızda yer vereceğiniz Norveç yosunları su, ışık ya da ısı gibi faktörlere ihtiyaç duymuyor. Bunun en temel sebebi de şoklanmış olmaları. %100 doğal ve ekolojik olan Norveç yosunları az maliyetinin yanı sıra havadaki toksinleri emerek yaşam alanınızın hava kalitesini yükseltmesi ve hava kirliliğinden kaynaklanan stresin azalmasını sağlaması en önemli özelliklerinden biri. Böcekleri bünyelerinde barındırmayan bu yosunlar ayrıca toz da çekmiyor.

şoklanmış norveç yosunu

Norveç Yosunu’nun diğer faydalarına bakalım!

Norveç Yosunu, bulunduğu ortamın atmosferini yumuşatır, Feng Shui inancına göre negatif enerjiyi ortamdan uzaklaştırıyor. Evlerimizde bulunan minik dostlarımızın daha sakin tavırlar sergilemesine yardımcı olur. Aynı zamanda yeşil görünümü de güne pozitif ve daha sağlıklı başlamamıza yardımcı olur. Ancak yatak odasında kullanmanız, Feng Shui inancına göre aykırı bir durumdur.

Şoklanmış olmasından dolayı bu dekorasyon hem bakımı, hemde çevreye verdiği pozitif enerji sayesinde evimize ayrı bir hava katacaktır.

Şoklanmış Norveç Yosunu

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu