Gündem

Son Dakika! Koronavirüs Açıklaması. Bilim Toplantısı Bugün Yapılacak!

Koronavirüs açıklaması bugün saat 19:00’da Bilim Kurulu toplantısının hemen ardından yapılacak. Bugün Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurulan Koronavirüs Bilim Kurulu Üyeleri video konferans ile toplantı yapacaklar. Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulunacak.

Koronavirüs Açıklaması Bugün 19:00’da. Hemen Öncesinde Bilim Toplantısı Bugün Yapılacak!

Dünyayı adeta kara bir bulut gibi kaplayan Koronavirüs ortaya çıktığında kurulan Türkiye Koronavirüs Bilim Kurulu, bu günlerde açıklamaları merakla beklenen doktorlardan oluşuyor.

 

Video Konferans Bir İlk Olacak

Bilim kurulu bugün saat 16:00 sularında video konferans yaparak gündemi değerlendirecek. Evdekal sloganı ile vatandaşların birbirlerine yaklaşmaması istenirken, neredeyse tüm dünya görüntülü konuşma sistemine geçmiş durumda. Bilim kurulu üyeleri de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile video konferans yaparak gündemi değerlendirecek.

Basın Toplantısı Saat Kaçta?

Saat 16:00 sularında toplanması beklenen Bilim Kurulu görüşmesinin hemen ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın toplantısı yapacağını duyurdu. Saat 19:00’da vatandaşları bilgilendirme amacıyla yapılacak olan bu toplantıda Bilim Kurulu görüşmelerinin vatandaşla paylaşılması bekleniyor. Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Koronavirüs Korkusu İle Baş etmek. Profesör İlhami Çelik Konuştu. Detaylar Burada.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

14 Yorum

 1. bu toplantıların biran önce halkı bi nebze de rahatlatacak konular ile sonuçlanmasını ümid ediyorum. toplantıların ardından yapılan açıklamalar vaka ve ölü sayılarını açıklamaktan öte bir yere gitmiyor.

 2. Rez al akşamki ölü sayısı 74 -98 arası bir ihtimal 100+ sürpriz gelebilir..
  Evet batıırdık sıvıyoruz

 3. Bakalım bu toplantıdan neler çıkacak, durum hiç iyi değil, nereye gidiyoruz o da belli değil, bilim kurulunun toplanmaları da durumun gitgide daha fazla ciddi bir boyut kazandığını gösteriyor

 4. Umarım daha rahatlatıcı haberler ile gelirler. Çünkü durum hiç iyi değil ve insanlar umursamazlık derecesinde halen sokaklarda. Artık sokağa çıkma yasağı bile gelse razıyım yoksa kimse dinlemediği sürece hiç iyi bir süreç içinde olmamaya devam edeceğiz :(

  1. Ozaman saat 4 ve 7 de takipte olcaz gelişmeleri dün duydugum kadarıyla yas 65 ten 60 inmiş sokaga cıkma yasagı bakımından… Bu ciddiyeti arttırıyo herkes umarım daha da dikkatli olur ve ilk okullarda sanırım bu yıl acılmıcak müdürümüzden ona benzer Bi acıklama geldi beklemedeyiz

 5. Umarım artık sosyal mesafeyi koruyalım, evden dışarıya çıkmayalım gibi telkinlerin ötesinde haberler alırız. Mesela tedavi konusunda şunu bulduk vs. gibi…

 6. Umit ederim toplanti siyasi icerikli degil de sadece saglik bazli olur. Yeni umut dolu haberler almaya cok fazla ihtiyac duymaktayiz. Teselli ya da hikayet duyabilecek tahammulde olmadigimiz da asikar.

 7. Artık iyi bişeyler duymak istiyoruz, her geçen gün artan ölüm haberleri hepimizi günden güne mahvediyor.

 8. Bakalım bu sefer hangi kararlar alınacak. Ben belli oranda sokağa çıkma yasağı gelebileceğini düşünüyorum. Belirli saatler arasında çıkmak yasak olabilir.

 9. Artik sokaga cikma yasagi gelmezse durumu toplayabilecegimizi hic sanmiyorum halkimiz tahminimden daha da bilincsiz ve umursamaz hepimizi oldurecekler acil kısmi sokaga cikma yasagi gelmeli en azindan belli saat dilimlerinde ve yogunluklu bolgelere cok umutsuzum cokk hep boyle evde hapis kalacakmisiz gibi geliyo bize de bulasana kadar…

 10. Durum gittikçe zor bir hal almaya başladı. Toplantılar sıklaştı vaka ve ölüm sayısı artıyor. Hepimiz hakkında hayırlısı olsun.

 11. Bence bugun değil daha önceki günlerde yapılmalıydı ama ne derler bilirsiniz geç olsun güç olmasın bizimki de o hesap topluma faydalı olacak kararlar cıkmasını umuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu