Gündem

Son Dakika: Çekmeköy’de Askeri Helikopter Düştü

Askeri bir helikopter, İstanbul Çekmeköy’de Kirazlı mahallesinde bulunan Parkverde sitesi yakınlarına düştü. Yapılan açıklamalara göre 4 askerimiz şehit oldu. 

Saat 18.51’de 4. Kara Havacılık Alayı’na ait askeri bir helikopter henüz belirlenemeyen bir nedenle Çekmeköy ilçesi Kirazlıdere mahallesinde bulunan Parkverde sitesinin park olarak kullandığı alana düştü. İstanbul valisinin yaptığı açıklamaya göre 4 askerimiz şehit oldu. Olay yerinin boş olması sebebi ile herhangi bir vatandaşımız zarar görmedi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİKAYA’NIN AÇIKLAMASI

“4 askerimiz yaralı olarak Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaştırılmıştır. Ama az önce İl Sağlık Müdürlüğümüzden aldığımız habere göre, maalesef 4 askerimiz şehit olmuştur. Milletimizin, ordumuzun başı sağ olsun. Üzüntümüz büyük. Olayla ilgili savcılığımız adli tahkikata başlamıştır. Silahlı Kuvvetlerimiz idari tahkikatla alakalı, kaza kırımla ilgili, teknik raporla ilgili çalışmalara başlamıştır.”

GÖRGÜ TANIĞININ İFADESİ

Görgü tanığı Devrim Daş; Şile yolunda iken helikopterin önce pervanesinin sonra da motorunun alev aldığını ve piyade alayının yanındaki siteye düştüğünü belirtti. Devrim Daş bu sırada 112’yi arayarak yardım istediğini söyledi. Vatandaşlar helikopter düşer düşmez yardımcı olmak için olay yerine toplandı.

SİTEDE YANGIN

Helikopterin düştüğü alanda yangın çıktı. Alevlerin ve dumanların yükseldiği bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye geldi.

SANCAKTEPE CİVARINDA İKİNCİ OLAY

Geçen sene Kasım ayında İstanbul Sancaktepe’de askeri bir helikopter eğitim uçuşu sırasında binaların arasına düşmüştü. O kazada da 4 askerimiz şehit olmuştu.

ENKAZ KALDIRMA ÇALIŞMALARI

Askeri helikopterin düşmesi sonrasında enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor. Ekiplerin daha rahat çalışabilmesi için bölgenin boşaltılması ile ilgili vatandaşlara anonslar yapılıyor.

*İstanbul’da son 21 yılda 6 helikopter düştüğü de belirtildi.

*Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, askeri helikopterin düşmesi ile ilgili soruşturma başlattı.

İlgili Makaleler

11 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu