Gündem

Son Dakika: AKOM Uyardı “Fırtına Geliyor”

Son Dakika: Akom uyardı “Fırtına geliyor”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM fırtına ve yağmur uyarısı yaptı. AKOM yaptığı uyarıda, cuma gece ve sabah saatlerinde sıcaklığın sıfırın altına ineceğini söyledi. Şu anda da İstanbul’da yağmur ve rüzgar etkisini göstermeye başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul için yaptığı uyarının ardından AKOM’ dan son dakika uyarıları gelmeye başladı. AKOM’ da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün de uyarısını destekleyerek, sıcaklıkta ciddi bir düşüş yaşanacağını belirtti. AKOM gerekli tedbirlerin alındığı söyledi. 

UYARILARIN ARDINDAN YAĞMUR VE RÜZGAR ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI.

İl genelinde bir çok ilçede şiddetli rüzgar ve yağmur etkisini göstermeye başladı. Özellikle yağış ve rüzgar hayatı olumsuz etkiledi. Arnavutköy Karaburun’da şiddetli yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu ve araçlar güçlükle ilerledi. Kıyıya vuran dalgalar yüzünden balıkçı tekneleri de limanda bekledi. Sağanak yağmur nedeniyle toprak parçaları koparak denize karıştı ve denizin rengi değişti.

AKOM’ un yaptığı açıklamaya göre:

Kuzey ilçelerimizde fırtına ile birlikte kuvvetli yağış etkili olacak. Öğle saatlerine doğru yağışlar il geneline yayılarak akşam saatlerine kadar etkisini sürdürecek. Yağışların ve soğuk havanın etkisi ile hava sıcaklıkları da hissedilir derecede azalacak. Hafta başına kadar sıcaklıklar 11-13 derece aralığında ve mevsim normallerinin altında olacak.

İstanbul’da, bugün( Cuma günü) hava sıcaklıklarının gece ve sabahın erken saatlerinde sıfırın altına düşmesi bekleniyor. Buzlanma, don olayının meydana gelebileceği tahmin ediliyor. Bu nedenle trafikte oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini aldı.

İSTANBUL’DA HAVA

İstanbul’da hava sıcaklığı 12 derece olacak. Bulutlu,kapalı ve hafif yağmurlu bir hava bekleniyor. Zaman zaman yağışar sağanak da olabilecek.

ANKARA’DA HAVA 

Ankara’da hava sıcaklığı 10 derece civarında olacak. Parçalı ve çok bulutlu bir havanın hakim olacağı başkentte yağış beklenmiyor.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara

Havanın parçalı ve çok bulutlu ve doğu kesimlerinde hafif yağmurlu ve sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar kuzey/kuzeydoğu yönlerinden kuvvetli esecek.

Ege

Sabah ilk saatlerde Denizli çevreleri hafif yağışlı olacak. Rüzgar bölgenin kuzey/kuzeydoğu yönlerinden kuvvetli esecek. Parçalı ve çok bulutlu bir havanın bölgeye hakim olması bekleniyor.

Akdeniz

Hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Bölgenin genelinde aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

İç Anadolu

Konya ve Karaman ile sabahın ilk saatlerinde Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevreleri aralıklı sağanak yağışlı olacak. Bölgede parçalı ve çok bulutlu bir hava olacağı tahmin ediliyor.

Orman Yangınları Yangın Dosyası Gerçekleri

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Akom diyorsa genelde tersi çıkıyor geçen seneden beri dolu yağacak diyorlar güneş açıyor. Bakalım ne zaman tuturacaklar.Allah dışarda kalanlara yardım etsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu