Gündem

Soma Maden Ocağında Göçük – Yaralılar Var!

Soma Maden Ocağında Göçük – Manisa’nın Soma ilçesindeki kömür madeninde tavan çöktü! 11 kişi yaralandı! Yaralı maden işçileri Soma Devlet Hastanesine Kaldırıldı!

Soma Maden Ocağında Göçük

Manisa’nın Soma ilçesinde bulunan bir kömür ocağında göçük meydana geldi. Tavanın çökmesi sonucu 11 maden işçisi göçük altında kalarak yaralandı. Mesai arkadaşlarının yardımıyla göçükten çıkarılan maden işçileri, çağırılan ambulanslarla Soma Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Çöken tavan altında kalan madencilerin yardımına mesai arkadaşları koştu!

Edinilen bilgiye göre, Soma Kömür İşletmeleri’ne bağlı Işıklar Madeni’nde akşam saatlerinde henüz açıklanmayan bir sebeple tavan çöktü ve maden çalışanlarının üstüne çöktü. Yaşanılan talihsiz kazada ilk belirlemelere göre 11 işçinin yaralandığı açıklandı. Madenciler, çöken tavanın altından mesai arkadaşlarının yardımıyla kurtuldu. Olay yerine gelen ambulanslarda ilk müdahaleleri yapılan işçiler Soma Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Manisa Valisi Ahmet Deniz’den ilk açıklama geldi! “Hayati tehlikeleri görünmüyor.”

Talihsiz kazadan sonra açıklama yapan Manisa Valisi Ahmet Deniz; “Elimize gelen ilk bilgilere göre 11 maden işçimiz yaralandı. Aralarında ciddi yaralımız yok ve hayati tehlikeleri görünmüyor. İçeride mahsur kalan işçimiz de bulunmuyor” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: “Can kaybı söz konusu değil”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ise yaşanılan kaza ile ilgili “Can kaybı söz konusu değil. Arkadaşlar da ekipler de orada, yaralı işçileri kurtarmaya çalışıyorlar” dedi.

Ünlü Yazar Trafik Kazası Geçirdi. Sevenleri Şokta.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu