GündemSosyal Sorumluluk

Sokak Hayvanlarına Bir Kap Su Projesi

Sokak hayvanlarına bir kap su projesi, geçen sene başlattığımız üyelerimizin desteği ile sokak hayvanları adına yaptığımız güzel bir sosyal sorumluluk çalışması oldu. Bu sene de “Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Su ” projemizi yineliyoruz.

Sokak Hayvanlarına Bir Kap Su Projesi İçin Kapının Önüne Bir Kap Su Koy

Havaların ısınmasıyla birlikte vücudumuzun dehidrasyona uğraması ihtimali yükseliyor. Zira kimi zaman içtiğimiz su miktarından fazlasını kaybediyoruz, daha sık tuvalete giderek, daha çok terleyerek. Bunun önüne geçebilmenin tek yolu daha çok su içmek. Biz istediğimiz zaman marketten, buzdolabından suyumuzu alabiliyoruz.

Peki ya sokaktaki canlar?

Termometrelerdeki derece göstergesinin hizası yükseldikçe denizlerde, göllerde biriken su miktarı bile azalırken, sokaklardaki küçük birikintiler çoktan buhar oluyor. Bu durumda sokaklarda yaşayan canlar; kediler, köpekler, kuşlar için de su bulmak artık bir sorun haline geliyor. Yazın sokakta gördüğünüz kedi ve köpeklerin dilleri genelde ağızlarının dışında olur. Uzaktan baktığımızda çok sevimli bir fotoğraf oluşturur bizim için, lakin bu hayvanların bu hareketi yapmalarının nedeni bize sevimli pozlar vermek değil tabii ki. Susuzluktan dolayı ağızlarının kuruması, dillerinin dışarıda kalmasına sebep oluyor.

Shall We? olarak elimizden geldiğince bu canlara destek olmaya çalışıyoruz. Evvelden yaptığımız hayvan barınaklarına mama yardımı, sokak kedileri için yaptığımız kedi evleri bunlara örnek.

Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Su

Hayvan Barınaklarına Yardımda Bulunduk

Kedi Evi Etkinliklerimiz

Hava durumunun 25 °’den yukarı çıkması ile yukarıda bahsettiğimiz su bulma sıkıntısını bertaraf etmek için, Shall We? Sosyal Sorumluluk Ekibi olarak, geçen sene yapmış olduğumuz projemizi tekrarlamanın zamanı geldi dedik.

Shall We ailesi olarak, sosyal sorumluluk konusunda ne kadar duyarlı olduğumuzu biliyoruz. Hassasiyetimizi göstermek ve belki de diğer insanlara bunu hatırlatmak için bir fırsat bu belki de.

Evlerinde, bahçelerinde hayvan besleyen, ya da hayvanlara karşı sevgisi olan dostlarımız zaten alışkanlık olarak, yanlarında mama taşıyor, gördükleri yerde hayvanları besliyor, kaplarına su dolduruyor.

Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Su projemize destek vermek çok kolay aslında. İstediğimiz şey sadece; evinizin, apartmanınızın, iş yerinizin önünde, sokakta herhangi bir yerde bırakacağınız kabın içine su doldurmak, yanına Shall We yazan bir kağıt koymak ve fotoğrafını veya videosunu çekmek.

Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Su

Teşekkürler, sokak hayvanları adına verdiğin bu destek için minnettarız!..

** Hatırlatmak istediğimiz bir nokta daha var. Nasıl biz bir şey içtiğimiz bardağın temiz olmasını istiyorsak, onlar için de aynı şey geçerli. Mümkün olduğu kadar su içecekleri kapların temiz olmasına dikkat edelim. Mümkün olduğu kadar temiz kaplar ile değiştirelim.

Shall We Sosyal Sorumluluk ekibi olarak bunun tek seferlik olmamasını, alışanlık haline gelmesini diliyoruz.

Sizlere ve sokaktaki canlara sevgilerimizle.

 

Dikkat! Sıcak Hava Dalgası Geliyor

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Yüreğinize sağlık ne güzel anlatmışsınız ne güzel bir konu üzerine değinmişsiniz. Duyarlı ve dikkatli olmamız gerek

  2. Açlıkla başa çıkabilirler ama susuzluktan ölürler çok zor bişey değil kapının önüne hatta mahallene on adımda bir su koymak onların daha çok yaşama hakkı var

  3. Kuşlar için ev teras balkon ve ağaçlara kediler ve kopekler için sokaklarımıza su bırakalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu