Gündem

Sokağa Çıkma Yasağına Uymayan 35 Bin 422 Kişiye Ceza.

Sokağa çıkma yasağına uymayan 35 bin 422 kişiye ceza kesildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaları göz ardı eden vatandaşlara adli ve idari ceza uygulandı.

Sokağa Çıkma Yasağına Uymayan 35 Bin 422 Kişiye Ceza.

İçişleri Bakanlığı tarafından Kovid- 19 tedbirleri kapsamında 31 ilde uygulanmak üzere ilan edilen sokağa çıkma yasağı 22 Nisan Çarşamba günü 00.00 itibariyle başlayıp bu gece saat 24.00 da sona erecek. İç İşleri Bakanlığı tarafından bu karara uymayan vatandaşlar için Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nin ilgili maddeleri kapsamında adli ve idari işlem uygulanacağı belirtilmişti.

20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstü Yasak Devam Ediyor

Sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili yapılan açıklamada ülke genelinde 65 yaş ve üzeri kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların aynı zamanda 20 yaş altı çocuk ve gençlerin kısıtlamalarının devam ettiği hatırlatılmıştı.

İçişleri Bakanlığı tarafından elde edilen verilere göre sokağa çıkma kısıtlamasına 63 milyon 640 bin vatandaş bu süreci evinde geçirerek yüksek oranda uyum sağlarken karara uymayan 35 bin 422 kişiye adli ve idari işlem uygulanmıştır.

Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca karantina kararları alınmakta

İl ve ilçelerin mülki idare amirleri başkanlığında Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca karantina kararları alınmakta ve bu kararlar imtina ile uygulanmaktadır. Karantina tedbirlerinin uygulandığı yerdeki toplam nüfus 222 bin 921’dir.

51 ilde bulunan 2 ilçenin tamamında, 1 ilçe merkezinde, 4 beldede, 76 mahallede, 71 köy ve 8 mezra olmak üzere toplam 162 yerleşim yerinde karantina tedbirleri uygulanmakta olup 44 ilde 177 yerleşim yerinde ise karantina kararı kaldırılmıştır.

Parkta İçki İçerken Yakalandı

Elbette yasağa uymayanların sayısı oldukça fazla. Hatta yasak boyunca komik ama üzücü görüntülerde kameralara yakalandı. Bir vatandaş evinde içemiyor olsa gerek, parkta gizli gizli alkol içerken kameralara yakalandı. İşte o görüntüler.

Türkiye’de Yürütülen Corona Virüs Tedavisi

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Yasak varken zorunlu durum dısında cıkma cabası noluyo saka gibi… Cezalar iyi oluyorda neye yarıyor özelikle parkta alkol ugruna bunu göze almak ztn normal Bi ruh hali degil ve bence bu tiplere psikolojik destekte gerek.

  2. Valla, bir yasak varsa uyulmalı. Uyulmuyorsa ceza verilmeli ve bu cezalar da uygulanmalı. Hayır, zaten devletin paraya ihtiyacı var, bu kumarı oynamak niye…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu