in

Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Bitecek? İşte Cevabı.

sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek

Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? Uzun bir süredir tüm dünya Korona virüsü ile uğraşırken, her ülke kendine göre önlemler almaya devam ediyor. Bir çok ülke uzun süreli sokağa çıkma yasağı uygulaması yaparken, Türkiye şimdilik sadece hafta sonları sokağa çıkma yasağı uyguluyor. Fakat bazı vatandaşlar uzun süredir evlerinde ve adeta kendi kendilerine sokağa çıkma yasağı uyguluyorlar.

Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Bitecek?

Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay yaptığı açıklamada, normalleşme sürecinden bahsetti. Oktay, Bakanlıkların ortak olarak yürüttüğü çalışmada 4 aşamalı normalleşme planının ayrıntılarına yer verdi. Bayram sonrası gidişat istedikleri gibi olursa yani Koronaya bağlı hasta ve ölüm oranı düşmeye devam ederse, Haziran sonunda yasakların tamamen kaldırılabileceğinin müjdesini verdi. Tabi vatandaşlar aşı bulunana kadar bu durumu göze alır mı bilinmez. Bir çok vatandaşın psikolojisinin iyi olmadığını belirten uzmanlar, süreci gözlemlediklerini belirttiler.

24 İlde Yasaklar Uygulanıyor

Bir süredir en çok vaka görülen 24 ilimizde sokağa çıkma yasakları uygulanıyordu. Hafta sonu tamamen yasak olan, hafta içi de gençlerin ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasak olan bu illerde, normalleşme süreci adı altında çeşitli uygulamalar devam ediyor. Bayram sonrasına kadar takip edilecek olan bu süreçte eğerki olumlu yönde bir süreç olursa, yasakların tamamen ortadan kalkabileceği dile getirildi.

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Bir çok vatandaşın aklındaki soruya henüz cevap gelmedi. Bayramda vatandaşların bayram ziyaretlerini engellemek için böyle bir yasak söz konusu olabilir ancak söz konusu kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek. Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu konu ile ilgili düşüncelerini Cumhurbaşkanı ile paylaştıklarını dile getirdiler. Yapılan olan Bakanlar Kurulu toplantısında kararın verilmesi bekleniyor.

Cafe, Bar ve Restaurantlar Ne Zaman Açılacak?

Uygulanan kısıtlamaların ne zaman kalkacağı henüz netleşmedi ancak normalleşme sürecinde Haziran ayının ortalarında çeşitli kurallar çerçevesinde cafe, bar ve restaurantların açılması söz konusu. Mesafe kurallarına uyarak izin verileceği düşünülüyor. Konserler ve diğer kalabalık aktiviteler ile ilgili henüz net bir açıklama yok. Korona an itibariyle 137.115 vatandaşımıza bulaşırken 3.739 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldu. 1.168 hasta yoğun bakımda. Virüse yakalanan 89.480 hasta ise iyileşerek taburcu edildi. Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Çin Yine Yaptı Yapacağını. İşte Detaylar.

4 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ikizler burcunun 10 etkin özelliği

İkizler Burcunun En Etkin 10 Özelliği

enise sude can yaman

Enise Sude, Can Yaman’la Yazışmalarını İfşa Etti! Sosyal Medya Şokta.