Gündem

Sokağa Çıkma Yasağı Geldi! Bu İller Dikkat!

Sokağa çıkma yasağı hangi illerde geldi? Az önce aldığımız bilgiye göre aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir’in de bulundu 30 büyükşehirde ve Zonguldak’ta hafta sonu için sokağa çıkma yasağı getirildi. 31 il için alınan bu kararla vatandaşlar 2 gün boyunca sokağa çıkamayacak.

Sokağa Çıkma Yasağı Geldi! Bu İller Dikkat!

İçişleri Bakanlığı bu geceden itibaren 12 Nisan gece yarısına kadar 31 ilde sokağa çıkma yasağını getirdi. Büyükşehirleri ve Zonguldak’ı kapsayan bu yasak bu gece yarısından itibaren başlıyor. İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada “”10.04.2020 tarihi saat 24:00 ile 12.04.2020 tarihi saat 24:00 arasında Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz ( Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklanmıştır” dedi.

Sayı Yükseliyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yaptığı basın açıklamasında “yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ülkemizde hayatını kaybedenlerinin sayısının 1006’ya yükseldiğini duyurdu. Bakanın açıklamasına göre virüse yakalananların sayısı 47 bin 29’a ulaştı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Korona Virüs Kuluçka Dönemi 12 Nisan’da Bitiyor. Peki Bizi Neler Bekliyor? İşte Ayrıntılar!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Önlem doğru bir hareket olmuş ancak keşke bir kaç saat öncesi açıklansaydı en azından insanlar önlem almış olurdu

  2. İyi tamam guzel, bastan yapilmaliydi AMA neden saat 22 de haber veriliyor?? Gece 12 ye kadar herkes zaten birbirine bulastiracak orda birda kuyruk beklerken…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu