in

Sokağa Çıkma Kısıtlaması İptal Edildi!

Sokağa çıkma kısıtlaması iptal

6-7 Haziran’da uygulanması planlanan ve dün gece açıklanan sokağa çıkma kısıtlaması iptal edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dakika yaptığı açıklama ile bu hafta sonu uygulanması planlanan sokağa çıkma yasağının iptal edildiğini söyledi. Vatandaşlardan gelen değerlendirmeler sonucunda böyle bir karar alındığını da sözlerine ekledi. 1 Haziran itibariyle bir çok yasak kalkmıştı. Buna istinaden vatandaşlar da bu hafta sonu böyle bir yasak uygulanacağını düşünmüyorlardı. Ancak gelen haberle şok olan vatandaşlardan bir çoğu ne yapacağını şaşırdı. Çünkü 40 ülkeye uçuşlar da açıldı ve uçak bileti alan kişiler vardı. Bir çok kişi uzun zamandır süren yasaklar nedeniyle bunaldığından ve bu hafta sonu yasak olmayacağını düşündüğünden planlar yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma yasağının iptal edildiğini açıkladı!

Erdoğan, sosyal medya hesabından sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 ilimizi kapsaması düşünülen hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını iptal etme kararı aldığını duyurdu. Vatandaşlardan, maske-mesafe-temizlik kurallarına titizlikle uymaları gerektiğini hatırlattı.”2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı” diyerek yasağı neden kaldırdığını anlattı.

Sosyal medya twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Erdoğan şunları söyledi:

* Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs’ten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik.

* Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı. Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk.

* Ancak, bir ara 700 küsürlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.

* Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım.

* Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.

Sokağa çıkma kısıtlaması

Sokağa çıkma kısıtlaması iptal edildi yazımdan sonra başlayan uçuşlarla ilgili bilgi almak isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

 

Yurtdışına Uçuşlar Başlıyor! 40 Ülkeye Uçuşlar Bu Ay Başlıyor

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hayvanlar hakkında ilginç bilgiler

Hayvanlar Hakkında İlginç Bilgiler

Başak burcunun komik yönleri

Başak Burcunun Komik Yönleri