Gündem

Soğan Ne Kadar? Yiğit Muhtaç Oldu Kuru Soğana.

Soğan ne kadar? Bileniniz var mı? Markete pazara yolunuz düşmüyorsa elbette bilmiyorsunuzdur ama hemen hemen her yemekte kullanılan soğan şu anda pazarlarda 10 liradan satışta. Evet yanlış duymadınız. Bildiğimiz kuru soğan. Hani şu herşey bitse de bitmeyen kuru soğan. Bakalım konuyla ilgili sokaktaki vatandaş ne diyor.

Soğan Ne Kadar? Yiğit Muhtaç Oldu Kuru Soğana.

Benzin fiyatlarının 7 lirayı geçmesi ve tohum fiyatlarındaki artış yüzünden tarımdan uzaklaşan ülkemiz, her geçen gün başka bir ürünü ithal etmeye başladı. Genellikle pazarların ve marketlerin en ucuz ürünü olan soğan, bu günlerde ithal edilmeye başladı ve tezgahtaki fiyatı 10 liraya kadar çıktı. Vatandaş isyan ediyor, satıcı isyan ediyor.

Tanzim Satışlar Kalktı

Seçim öncesi hükümetin ataklarından birisi olan Tanzim Satış Noktaları, seçim sonrası kaldırıldı. 31 Mart’a kadar vatandaşa doğrudan vergisiz masrafsız satış yapıldığı için ucuza gelen sebze fiyatları seçim sonrası birden bire arttı. Özellikle soğan ve patatesin fiyatları görenleri hayrete düşürüyor.

Tarım Ülkesi Olmaktan Çıkıyoruz

Üretimin düştüğü ülkeler genellikle dışardan ürünleri satın almaya muhtaç kalıyor. Bu durum da ürünün pahalıya gelmesine sebep oluyor. Döviz düşmüyor ve çiftçi, maliyetlerin yüksek olması sebebiyle üretime yanaşmıyor. Bir çok tarım alanı mahsulsüz kalmış durumda ve hem tarım hem de buna bağlı hayvancılık faaliyetleri oldukça düşmüş durumda. Ekonomi uzmanı Emin Çapa bu durumu tam olarak şöyle açıklıyor.

 

Tanzim Satış Noktalarıyla İlgili Konuşan Vatandaş Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu