içinde

Sence En iyi Türk Komedi Filmi Hangisi?

en iyi türk komedi filmi

Millet olarak komedi filmlerini çok severiz. En iyi Türk komedi filmi hangisi sizin için seçiyoruz.

Millet olarak komedi filmlerini çok severiz. En iyi Türk komedi filmi hangisi sizin için seçiyoruz.

Gülmeyi, gülerken düşünmeyi daha fazla severiz. Ülkemizde komedi türündeki filmler 2000 yılından sonra daha fazla ilgi görmeye ve çekilmeye başlanmıştır.

Komedi Film Türleri

Absürt komedi, Aksiyon komedisi, Askeri komedi, Bilimkurgu-komedi, Dini komedi, Fantastik komedi, Kaba komedi, Kara mizak komedisi, Karakter komedisi, Komedi- drama filmleri, Korku komedisi, Müzikal komedi, Parodi filmi, Politik komedi, Romantik komedi, Seks komedisi, Western komedi, Yanlışlıklar komedisi, Zombi komedi filmi

En iyi Türk Komedi Filmi Hangisi

Her şey çok güzel olacak

Filmde Altan ( Cem Yılmaz) ve Nuri ( Mazhar Alanson) isimleri kardeşlerin yıllar sonra tesadüf eseri karşılaşmaları konu edinir. Bu iki kardeş çok zıt karakterlidirler ve Altan’ın bazı planları ile işler karışmaya başlar ve iki kardeş başlarına bela alır.

Pardon

Senaryosunu Ferhan Şensoy’un yazdığı bu filmde Türkiye’nin hukuk sistemi ile ilgili acı gerçekler mizahi şekilde anlatılır. Muzaffer, Aydın ve İbrahim çok yakın 3 arkadaştır. İbrahim resmi üniformalı kişilerden hoşlanmaz ve onları görünce kaçmaya başlar. Bu kaçış üzerine polisler onlardan şüphelenir ve hapise düşerler. 3 arkadaşın suçsuz yere hapis yatmasının hikayesi işlenmiştir.

Vizontele

Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Cem Yılmaz, Tarık Akan ve Erdal Tosun gibi ünlü isimlerin yer aldığı film, vizyona girdiği dönem gişe rekoru kırmıştır. Televizyonun, Anadolu’da henüz yeni yeni bulunmaya başladığı dönemler ve insanların heyecanlı şaşkınlığı anlatılır.

G.O.R.A

Cem Yılmaz’ın Arif rolünde yer aldığı film izleyenleri kahkahaya boğdu. Kurnaz ve üç kağıtçı Arif halı, kilim satar ve bir gün dükkanına uzaylı müşteriler gelir. Arif’i kaçıran uzaylılar farklı maceralara çıkar.

Limonata

Ali Atay’ın yönetmen koltuğuna oturduğu ilk filmidir. Makedonya’da yaşayan Suat yıllar önce İstanbul’da bir kadınla evlenir ve ondan Selim isminde bir oğlu olur, oğlunu hiç görmemiştir. Diğer oğlu Sakip’ten kardeşini bulmasını ister ve onu İstanbul’a yollar.

Düğün Dernek

Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in baş rollerinde yer aldığı filmde kahkahalar izleyenlere eşlik etmiştir. Tüpçü Fikret, Rus gelin adayı ve Çetin’in başlarına gelen bela dolu ve komik anlar işlenir.

Neredesin Firuze

İstanbul’un bir zamanlar meşhur olan Unkapanı plak ve kasetçilerinin ve ünlü olma hayali kuran gençlerin hikayesi anlatılır. Filmde Demet Akbağ, Özcan Deniz, Haluk Bilginer, Ruhi Sari, Cem Özer, ve Şebnem Dönmez gibi ünlü isimler yer alır.

Kara Bela

Burak Aksak’ın hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini yaptığı, kara mizah türündeki 2. sinema filmidir. Çok sevdiği arabası ile Gaziantep’ten yola çıkan Kudret’in başına gelen ilginç ve komik olaylar örgüsü konu edinmiştir.

Eyvah Eyvah

Senaryosunu Ata Demirer’in yazdığı film çok sevilen filmler arasındadır. Çanakkale’nin Geyikli ilçesinde klarnet çalarak geçimini sağlayan Hüseyin’in yolu bir gün İstanbul’a düşer ve orada Firuzan ile tanışır. Olaylar bundan sonra başlayacaktır.

Aile Arasında

Gülse Birsel’in senaristi olduğu filmde; Fikret ve vokalist Solmaz’ın tanışmaları komik bir şekilde olur. Solmaz’ın kızı Adanalı sevgilisiyle evlenmek ister. Aile arasında olması planlanan düğün hiç de öyle olmaz, aile kendisini bir anda Adana’da bulur. Bakalım bu aileyi Adana’da nasıl bir hikaye bekliyor?

 

Yeşilçam’ın En iyi Filmini Seçiyoruz! Anketimiz İçin Buraya Tıklayın.

 • Sence En İyi Türk Komedi Filmi Hangisi?

  • Her Şey Çok Güzel Olacak
  • Pardon
  • Vizontele
  • G.O.R.A
  • Limonata
  • Düğün Dernek
  • Neredesin Firuze
  • Kara Bela
  • Eyvah Eyvah
  • Aile Arasında

Yorumlar

Cevap bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorum

uyku tulumu ve uyku tulumu tipleri

Uyku Tulumu Ve Uyku Tulumu Tipleri

Çadır hakkında her şey

Çadır Hakkında Her Şey