içinde ,

Acil Durum! Erkeklere Pratik Ev Temizliği Rehberi

Erkeklere pratik ev temizliği tüyoları

Ups! Hayatındaki kadın ya da o seni heyecanlandıran kadın her kimse, aradı ve sana gelecek. Fakat o da ne?! Ev berbat görünüyor! Siz beyler için pratik ev temizliği rehberi hazırladık… Sakin ol, yazımızı oku ve uygula! Hadi bakalım kolay gelsin, bize de bekleriz! 🙂

İşte erkeklere pratik ev temizliği rehberi

Acil temizlik paniği her erkeğin başına en az bir defa mutlaka gelmiştir, gelecektir…

“Acil temizlik paniği” yaşamanız için misafirinizin gelmesine 1 saatten daha az zaman kalmış olması gerekir. Tabi bu 1 saat içerisinde derinlemesine bir temizlik yapmanız, amcanızın doğum yapması kadar imkansız… Bu noktada sizlere günü kurtarabileceğiniz, babanızın oğlunun bile vermeyeceği birkaç altın tüyo vereceğiz. Tüyolara geçmeden önce en önemli detayı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Evinize gelecek olan kadın misafiriniz muhtemelen evdeki ufak tefek dağınıklıkları görüp şok üstüne şok geçirmeyecektir lakin, banyo ya da lavaboda göreceği 3-4 kıl sizden soğumasına neden olabilir!

Temizliğe mutlaka tuvaletten başlayın!

Tek başına yaşayan insanların birçoğu temizlik konusunda tuvaleti, lavaboyu ve duş içini temizlemeyi ihmal eder. Kendinizi bu konuda titiz olarak görüyorsanız dahi mutlaka son bir kontrol yapmanızı tavsiye ederiz. Tuvalet temizliğiniz bittikten sonra gelelim detaylara;

1- Temiz havlu: Bir kadının en çok dikkat edeceği şeylerden biridir. Havlu ile ilgili herhangi bir son dakika sıkıntısı çıkarsa, kağıt  havlu ya da peçete koymayı da düşünebilirsiniz.

2- Tuvalet kağıdı: Yine en önemli noktalardan biri tuvalet kağıdı. Hatta bir adet görünen bir yerde yedeklemenizde fayda var.

3- Çöp kovası: Tuvalette bulunması gereken demirbaşlardan biridir. Klozetin yanına bir çöp kovası koymayı unutmayın.

4- Duş: Belki kullanırsınız, belki kullanmazsınız bilemeyiz ama duş/banyo temizliği de dikkat edilmesi gerekenlerden… Boş şampuan ya da duş jeli kutularını atmayı, sağda solda kalan kıl ve saçları temizlemeyi unutmayın.

Erkeklere Saç Bakım Önerileri

İkinci sırada mutfak temizliği geliyor!

Lavabo içinde biriken bulaşıklar, ilk kurtulmanız gerekenler… Vakit kaybetmeden hepsini bulaşık makinesine kaldırın. Bulaşık makineniz yoksa yüce Zeus kudret versin! Bulaşıklarınızı yıkamaya koyulun. Bulaşıkları elde yıkamanın en pratik yolu leğenden geçer. Leğene koyacağınız bulaşık deterjanlı sıcak su, yıkama işlemini yarı yarıya düşürecektir.

Gelen misafirinizi etkilemenin bir diğer yolu da tertipli bir buzdolabından geçer. Dolabınızda bulunan yararlı gıdalardan tutun, halk dilinde “bi milyoncu” olarak bilinen mağazalardan aldığınız saklama kaplarını da kullanarak tertipli olduğunuzu göze göze sokabilirsiniz! Tertipli bir erkeğin 1-0 önde olacağını unutmayın!

Hızlı Ve Gür Sakal Çıkarma Yöntemleri

Geldik yatak odasına…

Evet, geldik yatak odasına… Yatak odanızın temiz ve düzenli olması bir hayli önem teşkil ediyor. Oldu da kız arkadaşınızı yatak odanıza davet ettiniz ya da kız arkadaşınız yatak odanızı görmek istedi, hop! Altın gol! İşte kızın kalbine taht kuracağınız nokta! Hiçbir kadının pis bir yatak odasından keyif almayacağını aklınızdan çıkarmayın. Yatağınız mutlaka toplu olsun. Odanın içinde tehlike arz edebilecek ne varsa dolabınıza tıkın, tıkıştırın. Yatağınızın altını kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Erkeklere pratik ev temizliği rehberi

Son dokunuşlar…

Etrafı iyice düzenleyip, topladınız ve etrafta “çöp” niteliği taşıyan her türlü şeyden kurtuldunuz. Pratik ev temizliği maddelerimizin en sonuna geldik. Hızlıca bir süpürge ve fazladan vaktiniz kaldıysa da hızlıca bir vileda ile yerleri silerek hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz. Hadi bakalım bol şans! Gelişmelerden de bizi haberdar etmeyi unutma! 🙂

  • Temizlik yapmak sana zor geliyor mu?

    • Hayır, severek yapıyorum.
    • Tam bir işkence!

Yorumlar

Cevap bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorum

Batum gezi rehberi ne yenir

Batum Gezi Rehberi – Batum Gezilecek Yerler

2018’de Başlayan ve Kaçırmamanız Gereken 5 Yabancı Dizi