içinde

Hangi Konuları Çevrenle Paylaşmayı Daha Çok Seversin?

Dünya var olduğundan beri insanlar hep dertlerini, duygularını ve düşüncelerini anlatma derdinde olmuşlardır. Peki hangi konuları anlatmak hoşuna gider? Diye herkese sorsak nasıl cevaplar gelir? Elbette birbirinden farklı bir sürü cevap gelir.

Dünya var olduğundan beri insanlar hep dertlerini, duygularını ve düşüncelerini anlatma derdinde olmuşlardır. Peki hangi konuları anlatmak hoşuna gider? Diye herkese sorsak nasıl cevaplar gelir? Elbette birbirinden farklı bir sürü cevap gelir.

Hangi konuları anlatmak hoşuna gider

Hemen hemen her konuda konuşabilecek kadar deneyimler yaşamıştır insanoğlu. İlk Çağ da insanlar henüz harflerle, kelimelerle tanışmadığı için bazı değişik seslerle, sembollerle, hareketlerle, işaretlerle anlaşıyorlardı. Sahi onlar nasıl anlaşıp düzenlerini sağlayabiliyorlardı değil mi? Mısır da desek insanlar hiyeroglif adı verilen sembollerden oluşan bir alfabe ile iletişim kuruyordu ve dertlerini duvarlara kazıyarak anlatıyorlardı, böylece yüzyıllar sonrasındaki nesillere bile kendilerini tanıtmayı başarabildiler. Bizler teknolojinin içinde, 21. yüzyılda yaşayan insanlarız fakat hala günümüzün en büyük sorununu çözemedik; iletişim! Her türlü nimet elimizin altında fakat ne yazarak, ne çizerek, ne konuşarak ve susarak anlaşabiliyoruz. Sanırım insan nesli devam ettiği sürece de bu iletişim sorunu var olmaya devam edecek. Belki de teknoloji bizi bu hale getirdi, her şeyin sahibi olan insan fakat diğer bireylerle anlaşamayan gene insan!

Hangi Konular Konuşuluyor?

Günümüzde hem yoğun çalışma saatleri, kalabalık, koas derken bazen insanlarla sohbet etmeyi bile unutuyoruz. Teknoloji geliştikçe yalnızlaşıyoruz gibi görünüyor. Teknoloji gelişiyor, çağ atlıyoruz derken yalnızlaşıp sosyallikten uzaklaşıyoruz ve konuşmayı unutuyoruz arkadaşlarımızla. Bayramlarda da eski tat kalmadı artık, akraba ziyaretleri yerini aylar öncesinden planlanmış tatillere bıraktı. Bayram bahanesiyle akrabalarla görüşüp hasbihal etmek azaldı. Artık birbirimizi canlı kanlı görmek yerine internetten ya da mesajla konuşarak haberleşiyoruz. Ne acıdır ki bu hepimizi içine alan bir kıskaç gibi hiç de bize tuhaf gelmemeye başladı. Her ne kadar azalsa da dost meclisleri arada sırada bir araya gelip sohbetler edilir. Bazı kişiler vardır askerlik anılarını anlatmaya bayılırlar; her ortam da bunu anlatırlar, kimi aşklarını anlatır, kimisi yaşamdan kazandığı acı tatlı deneyimleri. Kimisi üniversite/lise anılarını anlatır kimisi sadece dedikodu yapar milleti çekiştirir. Peki ya siz dost meclisinde en çok hangi konuları konuşmaktan hoşlanıyorsunuz?

 

 

                       Hangi Duygunuzu Kontrol Etmek Sizin İçin Daha Zor? Anketimiz İçin Buraya Tıklayın

 • Hangi Konuları Anlatmak Hoşuna Gider?

  • Askerlik Anıları
  • Gençlik Anıları
  • Çocukluk Yılları
  • Cinsel Deneyimleri
  • Absürt ve Komik Olayları
  • Futbol Hakkındaki Düşüncelerini
  • Başına Gelen Üzücü Olayları
  • Okul Yıllarını
  • Aşk Hikayelerini
  • Hayatın Öğrettiği Deneyimleri
  • Genel Kültür ile İlgili Konuları
  • Kadınlar İçin- Doğum ve Bebek Büyütme Deneyimleri

Yorumlar

Cevap bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorum

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu Özellikleri

Kasım Ayı Burç Yorumları

Kasım Ayı Burç Yorumları