içinde

SinirlendimSinirlendim AğladımAğladım YarıldımYarıldım BayıldımBayıldım Şok OldumŞok Oldum KazandımKazandım Nasıl Yani?Nasıl Yani?

Engin Akyürek Dizileri Arasında Favorin Hangisi?

Engin Akyürek Dizileri Arasında Favorin Hangisi?

Yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada hatrı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan Engin Akyürek, mütevazi hayatı ile de tam not alıyor. Peki Engin Akyürek kimdir? Engin Akyürek dizileri, televizyon hayatına nasıl başladı? İşte bütün cevaplar…

Engin Akyürek Dizileri Arasında Favorin Hangisi? anketimizi yanıtladıysanız biraz da Engin Akyürek’ten bahsedelim. Engin Akyürek kimdir? Televizyon hayatına nasıl başladı? bütün cevaplar yazımızda…

Son zamanlarda “Kara Para Aşk” dizisindeki oyuncu arkadaşı Bestemsu Özdemir ile aşk dedikodularına adı karışan Engin Akyürek, magazin basınını dikkate almadan ve konu hakkında hiçbir açıklama yapmadan mütevazi hayatına devam ediyor.

Şili’de yapılan bir ankette “En iyi Oyuncu” seçilen Akyürek, dünya çapında başarısı ve yakışıklılığı ile alkışları toplamaya devam ediyor.

Bir yarışma programıyla hayatımıza girdi

Katıldığı “Türkiye’nın Yıldızları” adlı yarışma programında aldığı birincilikle televizyon dünyasına adım atan Engin Akyürek, bu yarışmada kazandığı birinciliğin hakkını veriyor. Şöhret O’nu bozmadı desek yeridir. Türkiye ve dünyada izlenme rekorları kıran dizilerde başrol oynayan oyuncu, dizi dışında akıllara kazınan sinema projelerinde de rol aldı ve oyunculuğunun hakkını verdi.

Engin Akyürek’in De Aralarında Olduğu Türkiye’nin En Yakışıklı Erkeğini Seçiyoruz

Oynadığı diziler izlenme rekorları kırdı!

Yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada yayınlanan dizileri ile gönüllerde taht kuran Akyürek, başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Aslen Erzincan – Tercan’lı olan ünlü oyuncu, Ankara’da dünyaya geliyor. Çocukluk ve gençlik döneminde futbol oynayan, sıkı Beşiktaş taraftarı olan Engin Akyürek’in hayali futbolcu olmakmış.

Üniversite yıllarında tanıştığı, tozunu yuttuğu tiyatro sahnesi ise oyunculuğunun temellerini atmasında büyük etken oldu. O yıllarda birçok tiyatro oyununda rol alan yakışıklı oyuncu, 2004 yılında yayınlanan “Türkiye’nin Yıldızları” yarışma programı ile televizyon dünyasına da adım attı.

Hayatının dönüm noktası…

Katıldığı yarışma programı ve orada kazandığı birincilikten sonra, birçok projede rol alması için teklifler alan ünlü oyuncu “Yabancı Damat” dizisinde hayat verdiği Kadir karakteriyle oyunculuk hayatına başladı. Oyunculuktaki başarısı ve yakışıklılığı ile dikkatleri üstüne toplayan oyuncu, bu diziden sonra da birbirinden başarılı dizilerde rol aldı. Asıl sıçrayışını ise “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisindeki başarısıyla yaptı.

Engin Akyürek dizileri tüm dünyada fırtınalar estirirken, o en doğru projeleri seçmeye devam etti.

Ödüllere doyamıyor

Uluslararası Emmy En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nde de adaylığı bulunan oyuncu ödüllere doyamıyor. 2006’da ÇASOD Oyunculuk Ödülleri ve 2007’de 39. Siyad Türk Sineması Ödülleri yarışmasında “Umut Veren Sanatçı” unvanı, 2012 ve 2014 yıllarında TelevizyonDizisi.com En İyiler Ödülleri yarışmasında “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerini aldı.

Engin Akyürek'in kitabınun tüm geliri Darüşşafaka'ya bağışlanıyor.

Tüm gelirinin Darüşşafaka’ya bağışlandığı öykü kitabı

Mütevazi hayatı ile öne çıkan Engin Akyürek, sosyal sorumluluk projelerine de sıkça destek veriyor. Ekim 2018’de Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan ve 21 öyküden oluşan kitabı “Sessizlik”, Akyürek’in bu alanda da başarılı olduğunu gözler önüne serdi. Tüm gelirinin Darüşşafaka’ya bağışlanacağı kitap 25 Liradan satışa sunuldu. Lise yıllarından beri öykü yazdığını söyleyen sanatçı, bu alandaki başarısıyla da sevenlerinden tam not almayı başardı.

Engin Akyürek’in De Aralarında Bulunduğu Türkiye’nin En Tarz Erkeğini Seçiyoruz!

 • Engin Akyürek Dizileri Arasında Favorin Hangisi?

  • Yabancı Damat
  • Karayılan
  • Elveda Rumeli
  • Kader
  • Bir Bulut Olsam
  • Fatmagül’ün Suçu Ne?
  • Kara Para Aşk
  • Ölene Kadar

Yorumlar

Cevap bırakın
 1. çok dizi tutkunu olmama rağmen aklıma Fatmagül ün sucu ne ve yabancı damat geldi başarılı aklımıza kazındığına göre, yeni projeleri olur da takip ederiz umarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorum

absürt

Necati Serisi 8. Hikaye

2019 Resmi Ve Dini Tatiller Hangi Güne Denk Geliyor?

2019 Resmi Ve Dini Tatiller Hangi Güne Denk Geliyor?