içinde

BayıldımBayıldım Şok OldumŞok Oldum Nasıl Yani?Nasıl Yani?

Anket Haber – Dünyanın En Güzel Trans Bireyi

dünyanın en güzel trans bireyi
Dünyanın en güzel trans bireyi

Norveçli model Emma Ellingsen ile tanışmış mıydınız? Kendisi dünyanın en güzel trans bireyi oluyor! Görenlerin şaşkınlığını gizleyemediği Ellingsen’in hikayesine kısa bir yolculuk yapmaya ne dersin? Haber sonundaki anketi cevaplamayı da unutma lütfen…

Kimse inanmıyor! O dünyanın en güzel trans bireyi!

Emma 2001 doğumlu genç ve yıldızı parlayan bir model. Bu dünyalar güzeli trans bireyi görenler ise şaşkınlığını gizleyemiyor. Norveçli model Emma Ellingsen, Instagram ve YouTube’da fenomen. Binlerce takipçisi bulunan Ellingsen’in diğer trans bireylere göre en belirgin özelliği ise daha kadınsı hatlara sahip olması.

Norveç’in Kendall Jenner’ı!

Norveç’in Kendall Jenner’ı olarak adlandırılan trans modeli, son yılların en büyük sıçrayışını yaparak dünya gündemine oturdu. Trans olduğunu 8-9 yaşlarında fark eden Emma, anaokulu yıllarından beri hep kız bebeklerle oynamış, yalnızca kız arkadaşlar edinmiş ve her zaman süslü kıyafetler giymiş.

İzlediği belgesel cesaret vermiş

Küçük yaşlarda izlediği “Yanlış Bedende Doğmak” belgeselinden sonra kız olduğunu fark eden Emma, cesaretini toplayarak annesine bir mesaj atmaya karar vermiş. Bu duruma ailesinin ve çevresinin tepkileri de olumlu olmuş.

dünyanın en güzel trans bireyi Emma Ellingson
Dünyanın en güzel trans bireyi Emma Ellingson

Ailesine durumu açıkladıktan sonra cinsiyet geçiş süreci o yaşlarında başlamış. Onu diğer trans bireylerden farklı kılan özelliği de bu noktada anlam kazanıyor. Erken yaşlarda hormon tedavisi almaya başlayan genç kız, kadınsı hatlarını buna borçlu diyebiliriz.

Cinsiyetçilik; Değişmeyen Kalıplar

Trans olduğunu fark eden ve bunu ifade eden çocuklarda, ailelerinin de onaylarıyla cinsiyet geçiş sürecinin başlatılması günümüzde hala tartışmaya açık bir konu. Konu tartışıladursun, trans olduğunu erkenden fark eden ve ergenlik dönemi öncesinde cinsiyet geçiş sürecine başlayan kişilerin hormonal gelişim süreçlerinin daha doğru bir şekilde ilerlediği muhakkak.

Yargılanmadığı için mutlu

Emma Ellingson, yaptığı bir açıklamada kendisini yargılamayan insanların yaşadığı bir ülkede doğduğu için şanlı olduğunu söylemiş. Konu hakkındaki görüşlerinizi yoruma bekliyoruz… Gelelim sorumuza;

 • Sizin çocuğunuz böyle bir durumla karşınıza gelse ya da çevrenizden birinin trans olduğunu öğrenseniz tepkiniz ne olurdu?

  • Dünyanın en güzel trans bireyi hayır
   Bu konuda anlayış göstermem, yargılarım.
  • Dünyanın en güzel trans bireyi evet
   Kesinlikle anlayışla karşılar ve onu yargılamam.

Yorumlar

Cevap bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorum

dürüstlük anketi Bu sorulara dürüst cevap verebilir misin?

Dürüstlük Anketi – Bu Sorulara Dürüst Cevap Verebilir misin?

Hafızayı güçlendirici besinler

Hafızayı Güçlendirici Besinler