Müzik - Festival

Senfonik Metallica Deneyimi- S&M

Metallica, San Francisco Senfoni Orkestrası ile efsanevi Senfonik Metallica S&M albümlerinin yirminci yıl dönümü için 6 Eylülde yeni bir konser verdi. Tek seferlik bir konser olarak planlanan bu konser, San Francisco’nun yeni gösteri merkezi olan Chase Center’ın açılışı için özel olarak gerçekleştirildi. Üstelik yeni açılan Chase Center, NBA’de oynayan Golden State Warriors basketbol takımının da yeni sahası oldu. 

20 Yıl Sonra Yine Senfonik Metallica S&M

Aynı konser, 20 yıl önce yine San Francisco’da grup tarafından verilmişti. İlk olarak 1999 yılında The Berkeley Community Centre’da verilen konserde “Master of Puppets”, “Until It Sleeps” ve “For Whom the Bell Tolls” gibi ikonik parçalar, senfonik ve canlı olarak kaydedildi. Bu şarkıların senfonik olarak kaydedilmesinde San Francisco Senfoni orkestrasının şefi Michael Kamen’in rolü büyüktür. Öte yandan bu konserde Metallica’ya Michael Tilson Thomas da eşlik etti.

Senfonik Metallica S&M Konserinde Hangi Parçalar Çalındı?

Bu konserin San Fransicso tarihindeki en büyük etkinliklerden biri olduğunu görüyoruz. 20 yıl önceki S&M konserine yaklaşık 3500 kişi katılırken bu yılki konsere ise katılan kişi sayısı 20 bini buldu. Metallica’nın konser için çaldığı parçalar, orkestra ile birlikte uyumlu bir şekilde çalınabilmek için çok dikkatlice seçildi. Grubun konserde çaldığı parçalar arasında One, Wherever I May Roam, All Within My Hands, The Unforgiven III ve Anestesia gibi Metallica ile özdeşleşmiş parçalar bulunuyor.

Senfonik Metallica’nın Efsanevi Konseri Nerede İzlenir?

Metallica’nın San Francisco Senfoni orkestrası ile beraber verdiği bu özel konser, ülkemizde de bazı özel sinemalarda da gösterime girecek. Sadece 9-10 ekim tarihlerinde izleyebileceğiniz bu konseri Cinemaximum ve Capitol Spectrum sinemalarında izleyebilirsiniz. Öte yandan Cinemaximum sinemaları, S&M konser kaydını İstanbul Anadolu Yakası’nda Akasya, Emaar Square Mall, Hilltown ve Watergarden alışveriş merkezlerinde gösterime sunuyor. Avrupa Yakası’nda ise S&M konser kaydını Cevahir, İstinye Park, Marmara Forum, Marmara Park, Vadi İstanbul ve Zorlu Center’da izleme şansınız bulunuyor. Ankara’da ise bu konser kaydını Armada, Cepa ve Panora AVM’lerde izleyebilirsiniz. Ayrıca filmi İzmir’de izlemek isteyenler de Mavi Bahçe ve Optimum İzmir AVM’lerde rahatlıkla izleyebilirler. S&M konser kaydını İstanbul Üsküdar’da bulunan Capitol sinemalarında 25 TL’den ve Cinemaximum sinemalarında 30 TL’den izleyebilirsiniz.

Metallica Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

İlgili Makaleler

12 Yorum

    1. Onumuzdeki ay yasadigim sehirde konserleri var ama senfonik yapmaz vicdansizlar cunku neden oyle guzel anlari gorelim ki degil mi :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu