in

Siyah Renk Ne Anlama Geliyor?

siyah renk

Siyah renk, her birey için farklı bir sembolik anlam taşır. Her bireyin siyaha karşı gösterdiği tepki, diğerlerinden farklıdır. Feng Shui siyahı; evinizi, ofisinizi ve diğer çevreleri güzelleştirebilmek için farklı bir tarz sunar. Siyah, su elementleri ile bağdaştırılabilir; gizem, güç ve sakinlik gibi duygular uyandırabilir. Siyah rengin az kullanıldığı durumlarda topraklanma etkisi bile vardır. Siyah rengin çok güçlü etkileri bulunur ve siyah sofistike bir yaşam tarzı ile bağdaştırılabilir. Özel bir günde siyah bir takım elbise giyen bir kişiyi düşünün. İşte o zaman siyahın ne kadar sofistike bir renk olduğunu anlayabilirsiniz.

Siyah Renk Depresyon ile İlişkilendirilebilir

Siyah, depresyonla da anılan bir renk olarak karşımıza çıkar. Hayatımızdaki pozitif yanları görmemizi engelleyerek bizi hayal kırıklığına ve hayatın olumsuz yönlerine daha çok odaklanmaya iter. Öte yandan siyah rengin pozitif özellikleri arasında koruma, rahatlık, sofistike olma, resmi olma ve gizemli olma gibi birtakım özellikler yer alır.

Siyah Renk Gizem Demektir

Siyah denildiğinde ilk akla gelen şeyler, bilinmezlik ve gizem kavramlarıdır. Siyah, gizemli bilgiyle ve hatta büyülü kavramlarla da sıklıkla bağdaştırılır. Pratik yönden bakıldığında ise siyah, diğer her şeyi gizleyebilmesi ile birçok kişinin ilgi odağıdır. Siyah, duyguların gizlenmesinden tutun da fazla kiloların gizlenmesine kadar birçok şeyi gizlemek için rahatlıkla kullanılabilir.

Siyah Demek Güç Demek

Siyah, güç ve güce ilişkin kavramlarla sıklıkla bağdaştırılan bir renk olmuştur. Bir kişinin diğer kişilerden farklı olarak siyah giymesi, o kişinin gücünü ve disiplinini önemli oranda yansıtır. Siyah tonları, genellikle pek fazla duygu ve düşünce belirten renkler değildir. Siyah tonları, duyguları bastırması ile bilinir ve kişilere dominant bir özellik kazandırır.

Zarafetin Rengi Siyahtır

Siyah hem zarif hem de oldukça yalın bir renktir. Siyah bir kıyafet, diğer renkteki kıyafetlere göre daha şık bir görünüme sahip olabilir. Siyah renkteki kıyafetler, özel davetlerde sıklıkla tercih edilen renkler arasındadır çünkü bu renk başkalarının gözüne girmek için sıklıkla tercih edilmesiyle de birçok kişi tarafından bilinir.

Mavi Renk Neleri Çağrıştırır?

6 Comments

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Porselen Makyaj Nedir?

alice in wonderland

Alice in Wonderland