SON DAKİKA

Sivilcelerden Kurtulmak Zor Değil!

love
Sivilcelerden Kurtulmak Zor Değil!

Sivilcelerden Kurtulmak Artık O Kadar Zor Değil

Sivilcelerden kurtulmak için Ne Yapmalıyız? Hem kadınların hem erkeklerin en çok sorduğu sorulardan biridir. Sivilce birçok insanın sorunu olan en yaygın cilt problemlerindendir. Yetişkinler için çok problem olmasa da gençlerin en korkulu rüyalarındandır. Sizinde sivilce probleminiz var ise bu yazımıza göz atarak bu büyük sorundan kurtulabilirsiniz.

sivilce izleri

Sivilce Neden Olur?

Kir, ölü cilt ve çeşitli nedenlerle tıkanabilen gözeneklerde oluşur. Aynı zamanda tıkanmış gözenekler siyah nokta ve inflamasyona da sebep olabilmektedir. Aşırı aktif olan yağ bezleri, hormonal dengesizlik, kötü yapılan bir diyet,stres, hijyen eksikliği ve bazen ilaçların yan etkileri de sivilce oluşumunu tetikleyebilmektedir.

Peki Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilcelerden kurtulmak için bir çok yol olsa da, sivilcelere yönelik tek madde limondur. Limonun içinde barındırdığı bileşenler sivilce çözümünde bir numaradır. Limon bakterileri öldürmeyi sağlayan doğal antibakteriyeldir. C vitamini açısından zengin olan limon ciltteki kolajen üretimini arttırırken yeni hücre oluşumuna da katkı sağlar. Sivilce izlerinin ve ciltte oluşan koyu renk lekelerinin azalmasına da yardımcı olur. Limon suyu ciddi bileşenlere sahip olduğundan cilt hassasiyetinin kontrol edilmesi gerekir. Bunun için bileklerinize 2 3 damla limon suyu damlattıktan sonra 10 15 dakika bekleyin. Kızarıklık ve kaşıntı hissi olmazsa çözümlere başvurabilirsiniz. Cildiniz reaksiyon gösterdiği takdirde başka çözümlere başvurunuz.

sivilcelerden kurtulmak

LİMON SUYU VE TARÇIN: Bu iki madde sivilce tedavisi için kullanılabilecek en güçlü antibakteriyellerdendir. Tarçın sağlıklı cilt tabakasını ortaya çıkarmak için aşındırıcı görevi de görmektedir.

LİMON VE ZERDEÇAL: Zerdeçal antibakteriyeldir ve sivilcede oluşan bakterileri öldürür.

LİMON VE KARBONAT: Limon ve karbonatın oluşturduğu gazlı kombinans cildi temizler aynı zamanda anti-inflamatuar bir etki eder.

LİMON VE SALATALIK: Salatalık içerdiği su sayesinde cilt yapısını besler ve tazeler.

LİMON VE YOĞURT: Sivilceleri tedavi eden önemli antibakteriyellerden birisi de yoğurttur. Limon ile birleştiğinde laktik asit içermektedir. Cildinizin nemini dengelemek için limonun sertliğine karşı koyar.

sivilceden kurtulma yolları

LİMON VE GÜL SUYU: Gül suyu limon ile bir araya geldiğinde limonda bulunan asitin sulandırılmasına yardımcı olur ve hassas ciltler için bile uygun olarak kullanılabilir.

LİMON VE ŞEKER: Limon ile şeker bir araya geldiğinde etkili bir sivilce giderici görevi görür. Şeker , ozmoz etkisiyle bakterilerin temizlenmesine destek olur. Ayrıca karışımı zeytinyağı ve balla destekleyerek cildin daha esnek yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.

ALEO VERA: Aleo Veranın cilde her konuda faydası olduğunu biliyoruz. Sivilceler içinde müthiş bir kurtarıcıdır. Aleo Vera cildin lekelerden temizlenmesini, yumuşamasını ve nemlenmesini sağlar.

Yazan: Nalan Oray

Güneş Lekelerinden Kurtulmanın Yolları

Yorumlar

6
Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Yunusdude9020AyşedLrbLdEnes Dilben Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
seher35arslan
Üye
seher35arslan

Allahım ne kadar güzel bilgiler bunlar. Üstelik hepsi de çok rahat yapabileceğimiz şeyler. Bu güzel bilgilendirme için teşekkür ederim çok

Enes Dilben
Üye
Enes Dilben

Elinize emeğinize sağlık

dLrbLd
Üye

Gül suyunun yararlarını bir kere daha görmüş olduk @shallwe ve @nalanoray a sonsuz teşekkürler

Ayşe
Üye
Ayşe

Eline, emeğine sağlık.

dude9020
Üye
dude9020

Güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

15 Ekim 2018, 17:49

Meme kanseri, tüm dünyada sıkça görülen bir kanser türüdür. Genellikle kadınlarda görülen bir tür olsa da; nadiren erkeklerde de görülebilir. Kanser türleri arasında en yaygın olması dışında en kolay farkedilebilir olması ile fark yaratmaktadır.

love
Meme Kanseri Farkındalık Ayı – Ekim!

Meme kanseri, tüm dünyada sıkça görülen bir kanser türüdür. Genellikle kadınlarda görülen bir tür olsa da; nadiren erkeklerde de görülebilir. Kanser türleri arasında en yaygın olması dışında en kolay farkedilebilir olması ile fark yaratmaktadır.   Meme kanserinin risk faktörleri nelerdir? Meme kanseri risk faktörlerini iki ayrı başlık altında toplayabiliriz.  Önlenebilir...

Devamını Görüntüle