Sosyal Sorumluluk

Shall We?’den Şırnak’a Okul Yardımı, Kırtasiye Malzemesi Desteği

Shall We? ailesi olarak birlikte olmayı çok seviyoruz. Ve dedik ki, yeni yıla birlikte girmememiz için herhangi bir sebep var mı? E yokmuş :) O zaman haydi bakalım, kolları sıvama zamanı. Üyelerimiz ve yönetim kadromuzun çalışmaları sonucunda 2017’yi bitirip 2018’i selamlamak için tüm hazırlıklar tamam. 10’dan başladık geriye saymaya, 3,2,1 ve 2018 geldi işte!.. Birlikteyken eğlenmeyi çok iyi beceriyoruz, bu akşam da hepimizin hayatında yaşadığı en güzel günlerden biri olarak hafıza kayıtlarımıza geçti. En anlamlı kısmı ise okul yardımı adına toplanmamızdı.

şırnak'a okul yardımı, kırtasiye malzemesi desteği

Shall We?’den Şırnak’a Okul Yardımı, Kırtasiye Malzemesi Desteği

Büyük şehirlerde yaşantı küçük şehirlerdekine göre daha zor deriz hep. Trafik keşmekeşi, kalabalık yıldırır. Bazen küçük kaçıp küçük köylere gitmeyi hayal ederiz, deriz ki “bir dağa gideceğim, telefonumu da kapatacağım, kimse ulaşmasın”. Kulağa çok hoş geliyor bu hayal. Fakat yine aynı büyük şehirlerdeki imkanlarımızla o dağ köylerinde olacağımızı zannediyoruz. Vaktimizi geçireceğimiz cafelere, istediğimiz zaman ulaşabileceğimiz kitabevleri, kütüphaneler… En azından kitapları ele alalım; bilgi kaynağına ulaşmak o kadar da kolay olmuyor bu köylerde. Hele ki ülkemizin doğusunda bulunan köylerde, dağlarda.

şırnak'a okul yardımı, kırtasiye malzemesi desteği

şırnak'a okul yardımı, kırtasiye malzemesi desteği   

İstanbul’da görev yapan, tayine doğudaki illerimize çıkan arkadaşlarımız, durumu bizden daha iyi gözlemleme şansına sahip oluyorlar. Biz olduğumuz şehirlerde ancak durumun ne kadar zor olduğu hakkında tahmin yürütebilirken, onlar birebir şahit oluyorlar. Yine aynı şekilde tayini çıkan bir memur arkadaşımızla iletişimde idik. Kendisi Şırnak’a tayin olduğundan beri 2 sene geçmişti ve bu 2 senede pek çok faydalı projelere imza attı. Sokak hayvanları için kedi – köpek evleri, okullar için kütüphaneler, çocuklar için kıyafetler..

Biz de sevgili arkadaşımızla irtibata geçtik ve projemizden bahsettik. Çok sevinçle karşıladı. Biz de heyecanla işe koyulduk. Üyelerimize projemizi duyurduk. Gelen, gelmek isteyip de gelemeyen herkes desteklerini iletti ve yılbaşı akşamına geldik. Hem yeni seneye birlikte girecek olmanın hem de bu yararlı organizasyonda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık.

şırnak'a okul yardımı, kırtasiye malzemesi desteği şırnak'a okul yardımı, kırtasiye malzemesi desteği şırnak'a okul yardımı, kırtasiye malzemesi desteği

Şırnak’a Okul Yardımı Kolilerinde Neler Gönderildi?

Gecenin sonunda üyelerimiz sayesinde pek çok kırtasiye malzemesi toplandı. Toplam 33 kolilik kırtasiye malzemesi, Şırnak’ta 4 okula yollandı. Kalem, defter, resim defteri, boya, silgi, kalemtraş, çanta, kalem kutusu, suluk, beslenme çantası, cetvel takımları, dünya coğrafi küresi… aklınıza ne geliyorsa hepsi vardı.

şırnak'a okul yardımı, kırtasiye malzemesi desteği      şırnak'a okul yardımı, kırtasiye malzemesi desteği

şırnak'a okul yardımı, kırtasiye malzemesi desteği     şırnak'a okul yardımı, kırtasiye malzemesi desteği

Koliler okullara ulaştığında arkadaşımız bize fotoğraflar yolladı, çocuklarımızın yüzündeki sevinç hepimizin içine mutluluk verdi…

şırnak'a okul yardımı, kırtasiye malzemesi desteği şırnak'a okul yardımı, kırtasiye malzemesi desteği

şırnak'a okul yardımı, kırtasiye malzemesi desteği

 

 

 

 

 

 

Shall we? Çocuklarımızın Yanındaydı

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Shall we ailesine mensup olduğum için tekrar gurur duydum❤iyi ki varsınız ve iyi ki bu aileyi tanıdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu