Sinema

Sinemalarda Bu Hafta

Sinemalarda Bu Hafta adlı yazı dizisine hepiniz hoş geldiniz kıymetli ShallWe takipçileri bakalım bu hafta (26 Ekim 2018) sinemalarda neler var.

Sinemalarda Bu Hafta (26 Ekim 2018)

Sinemalarda bu hafta 5’i yerli, 3’ü yabancı olmak üzere 8 tane film vizyona girecek. Sizler için derlediğimiz bu yazı dizisinde bu sekiz filmin kısa bir özetini yaparak oyuncu kadrosu hakkında da bilgiler vermeye çalışacağım.

1. Müslüm

O, arabesk sevsin veya sevmesin hemen herkesin gönlünde taht kurmuş bir efsane: Müslüm Gürses… Aramızdan ansızın ayrılışının üzerinden beş buçuk yıl geçmiş. Bu kadar seveni olunca da yapımcılar pnun hayat hikayesini konu alan bir film için kolları sıvamışlar. Film, Müslüm Gürses’in acı dolu çocukluk yıllarından başarı basamakları çıkışını, Adana’da başlayıp İstanbul’da noktalanan dillere destan hikayesini konu alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Ketche otururken Müslüm Gürses’i Timuçin Esen, eşi Muhterem Nur’u da Zerrin Tekindor canlandırıyor. Büyük ustaya saygılarımızla.

müslüm

2. Rafadan Tayfa Dehliz Macerası

Animasyon türündeki filmde Rafadan Tayfa bu kez semtlerinin yıkımını durdurmak için maceradan maceraya atılıyor. İstanbul’da bir semtte evlerin sağlamlığı araştırma konusu olurken birden evlerin yıkılacağı dedikodusu yayılır. Kuşçu Baba ise evlerin tarihi bir dehliz üzerinde olduğu için yıkılamayacağını, bunu ispat etmeleri gerektiğini dile getirir. Tayfamız, eski bir kitaptan yola çıkarak bu dehlizin izini sürmeye başlar ve maceralara atılır.

rafadan

3. Cadılar Bayramı

40 yıl kadar önce Cadılar Bayramı sırasında katil Myers’ın elinden kurtulan Laurie Strode, aradan geçen on yıllara rağmen hala tedirgindir. Savunma sanatlarına yönelmiş, evine güvenlik sistemleri taktırmıştır. Bu sırada katilimiz ise yıllardır tutulduğu akıl hastanesinden kaçmış, eski hesapları görmek için işe koyulmuştur. Gerilim türündeki filmimizde Laurie Strode karakterini 1978’de çekilen serinin ilk filmindeki gibi Jamie Lee Curtis canlandırıyor. Filmin senaryosu ise John Carpanter’a ait.

cadılar bayramı

4. Napoli’nin Sırrı

Adriana, Napoli’de yaşayan genç bir kadındır. Bir gün bir partide Andrea adında genç bir erkekle tanışır ve ona aşık olur. Hayatının aşkını bulduğunu düşünürken birden her şey değişir. Andrea, ertesi gün buluşma yerine gitmez. Adriana ise normal hayatına dönmeye çalışırken bulunan bir ceset ile hiç ummadığı bir gizemin içinde bulur kendisini. Romantik-gerilim türündeki filmin yönetmen koltuğunda Ferzan Özpetek bulunurken baş rolde Giovanna Mezzogiorno var.

napoli

5. Bebek Geliyorum Demez

Yerli komedi türündeki filmimizde beklenmedik bir şekilde hamile olduğunu öğrenen Beste’nin hayatındaki değişimler anlatılıyor. Beste ve Alper, mutlu bir evlilikleri olan bir çifttir. Beste, hayallerinin peşinden koşmak ve yazar olmak istemektedir. Bu yolda ilk adımını attığı anda aniden hamile olduğunu öğrenir ve hayatı değişir. Üstelik bu değişim çiftin aileleri ve arkadaş çevresi üzerinde de etkili olacaktır. Filmin baş rollerini Başak Parlak (Beste) ve Ali İl (Alper) paylaşırken yönetmenliği de Hakan Cigaoğlu üstlenmiş.

bebek

6. Çirkin Kral Efsanesi

Tam yedi yıl boyunca üzerinde çalışılmış bir belgesel düşünün. Meraklandınız değil mi? Evet, Çirkin Kral Efsanesi 7 yılda tamamlanmış bir belgesel. Konusu ise Türk sinemasının mihenk taşlarından Yılmaz Güney’in sanat hayatı. Eserde, Yılmaz Güney’i ailesi, yakın arkadaşları ve birlikte çalıştığı kişiler anlatıyor. Belgesel ilk göstermini 2017 yılında Toronto Film Festivali’nde yapmış.

yılmaz

7. Müze

1985 yılı Mexico City… Veterinerlik bölümünü bitirememiş ve tabiri caizse “bir baltaya sap olamamış” iki kafadar olan Juan Nunez ve Benjamin Wilson’ın hikayesi… İki arkadaş hayatlarında bir şey başarmış olmak için Antropoloji Müzesi’nden çok kıymetli bir şey çalmak ister. Noel gecesi harekete geçerler ve soygun başarılı olur. Ancak aniden ülkenin gündemine de otururlar. Juan ve Benjamin bir anda ülkenin en çok arananlar lisetesinde başı çekerler ve kaçmaya karar verirler. Komedi türündeki filmimizin oyuncu kadrosunda Gael Garcia Bernal ve Leonardo Otizgris gibi isimler yer alırken yönetmenliği de Alonso Ruizpalacio üstlenmiş.

müze

8. Acemi Hırsız

Filmde bir grup amatör hırsızın komik hikayesi anlatılıyor. Hırsızlarımız, çok kıymetli bir kolyeyi çalıp peşlerindeki mafya babasına vermek zorundadırlar. Hemen işe koyulurlar ve turist kılığına girerler. Ancak bu arada polis de peşlerine düşmüştür. Amatör olduklarından işleri iyice çıkmaza sokarlar. Oyuncu kadrosunda Kerem Hazer,Coşkun Göğer, Hüseyin Elmapınar gibi usta isimleri görürken yönetmenliği de Esat Şekeroğlu yapmış. Hepinize keyifli seyirler.

hırsız

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün Hayatı-2 Sakın Kaçırmayın!https://www.shallwe.com.tr/mustafa-kemal-ataturkun-hayati-2/

Malahay

KTÜ mezunu bir tarihçi, sosyal bilimlerin en fantastik savunucusu, Shallwe içerik üreticisi...

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu