Hayata Dair

Şifalı Taşların Faydaları

Şifalı taşların faydaları ile ilgili yazımın dördüncü bölümünde inci, iyolit, jasper, kalsedon, kalsit, kan taşı, kaplangözü, kavansit, kehribar ile ilgili bilgiler vereceğim.

İNCİ ( PEARL)- Kalsiyum taş

Dişlerimiz ve kemiklerimiz gibi kalsiyumdan oluşur. Besinlerle aldığımız kalsiyumun vücudumuz tarafından etkin olarak kullanılmasına yardımcı olur. Kemik ağrılarında, kronik baş ağrılarında ve migren de etkilidir. Başak, Oğlak ve Balık burcunun taşıdır. Tüm çakralarla uyumludur.

İYOLİT ( İOLİTE)- Vizyon taşı

İçerdiği element ve mineraller sayesinde kanser tedavisinde etkilidir. Astroloji ile ilgilenenler ve medyumlar tarafından sıkça kullanılır. Yay, Terazi ve Boğa burcunun taşıdır. Göz, taç ve boğaz çakrası ile uyumludur.

JASPER – Yaşam gücü taşı

Enerjisi ile yaşam gücünü yükseltir. Karaciğeri tedavi etmeye yardım eder. İnandırıcılık kabiliyeti kazanılmasında etkilidir. Erkeklerde erkeksi özellikleri arttırarak hormonal dengeyi sağlar. Koç, Aslan, Başak ve Oğlak burçlarının taşıdır. Mide çakrası ile uyumludur.

KALSEDON ( CHALSEDONY)- Denge taşı

Strese karşı etkilidir. Güç ve enerji dengesini sağlar. Denge taşı olarak bilinir. mavi ışık yayarak beyin enerjisini yükseltir. Yengeç, Terazi ve Yay burçlarının taşıdır. Boğaz ve göz çakrası ile uyumludur.

KALSİT (CALCİTE)- Konsantrasyon taşı

Beyin ve bilinç arasındaki kötü düşünceleri uzaklaştırır. Konsantrasyonu arttırmaya yardımcıdır. Öğrenciler için önerilir. Rahatlama duygusu sağlar. Aslan, Yay ve Balık burçlarının taşıdır. Alt karın çakrası ve göz çakrası ile uyumludur.

KAN TAŞI ( HELİOTROPE)- Arıtıcı taş

Arıtıcı özelliğe sahiptir. Vücuttaki hastalıkların ve negatif elektriğin atılmasına yardımcı olur. Kan seviyesini dengede tutar ve toksinlerin atılmasını sağlar. Aslan, Akrep, Yengeç ve Koç burcunun taşıdır. Kök çakra, alt karın çakrası ve kalp çakrası ile uyumludur.

KAPLANGÖZÜ ( TIGER EYE)- Kuvvet taşı

Boyun ve migren ağrılarında etkilidir. Bilinçaltı temizliğinde katalizör görevi görür. Bütün organların uyumlu bir şekilde çalışmasına destek olur. Yaşam ve dayanma gücü verir, canlılık sağlar. İkizler, Akrep, Oğlak ve Yengeç burcunun taşıdır. Alt karın çakrası ile uyumludur.

KAVANSİT ( CAVANSİTE)- Gerçeklik taşı

Gerçeklik taşıdır. Yaydığı mavi ışık ile beyinde enerji seviyesini yükseltir ve odaklanmaya yardım eder. Kova burcunun taşıdır. Boğaz çakrası ve göz çakrası ile uyumludur.

KEHRİBAR ( AMBER)- Organik şifa taşı

Sağlık açısından büyük öneme sahiptir. Organik bir materyaldir. Tiroidlerin düzene girmesine yardım eder. Bebeklerin diş çıkarma zamanlarındaki ağrılarında etkilidir. Uzun yıllardan beri insanlar kehribarı ağrı kesici olarak kullanmışlardır. Aslan, Kova ve Yay burcunun taşıdır. Karın çakrası ile uyumludur.

Şifalı taşların faydaları ile ilgi yazımın beşinci bölümünde görüşmek üzere…

Şifa Veren Taşlar

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Bu bilgilerin hiçbirini bilmiyordum ve inanırım böyle şeylere hemen araştırıp alacağım teşekkürler

  2. Bende akuamarin kaplangözü ve aytaşıvardı taktığım dönemlerde kendimi gerçekten iyi hissediyordum ama böyle taşların takınca çıkarmamak gerekiyormuş. Ayrıca başkası dokununca da taşın enerjisi bozuluyormuş. İyice araştırmak gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu