Hayata Dair

Şifalı Taşlar

Şifalı taşlar ve özelliklerinden bahsettiğim ikinci yazımda ay taşı, azurit, barit, bronzit, çeroit, diaspor ,diopsit, dumanlı kuvars ve dumortierit taşları ile ilgili bilgi vereceğim. Keyifli okumalar.

AY TAŞI ( MOONSTONE)- Dengeleyici taş

Kadınların özel dönemleri için önemli ve etkili bir taştır. Özel hallerdeki duygusal dalgalanmaları dengeler. Tokluk hissi verir. Yakut taşı ile birlikte kullanıldığında duygular üzerinde sinerji yaratır. Yengeç, Balık ve İkizler burcunun taşıdır. Alt karın çakrası-dalak, üçüncü göz-alın çakrası ile uyumludur.

AZURİT (AZURİTE)- Mutluluk taşı

Duyguları güçlendirir. Aşk duygusunu büyütür ve psikolojik olarak duygulara pozitif yükleme yapar. Vücudumuzdaki organların sistemli çalışmasında, migren ve vertigo da etkilidir. Akrep ve Yay burçlarının taşıdır. Üçüncü göz-alın çakrası ile uyumludur.

BARİT (BARİTE)- Enerji sabitleyici taş

Vücuttaki negatif elektiriği gidererek enerji düzeyini sabitler ve insanlarla düzgün iletişim kurmayı sağlar. Kova burcunun taşıdır. Boğaz çakrası ile uyumludur.

BRONZİT ( BRONZİTE)- Nezaket taşı

Netlik ve kontrol sağlar. Hareketleri kontrol etmeye teşvik eder ve hayatımızda istediğimiz şeylerden emin olmamıza yardımcı olur. Böbrek fonksiyonlarına destek olur. Aslan burcunun taşıdır. Tüm çakralar ile uyumludur.

ÇEROİT (CHAROİTE)- Ruhu arındıran taş

Mor renkli bir ışık yayar. Bedeni ve ruhu kötü duygulardan uzaklaştırır. Yaydığı bu ışıkla panik atak ve psikolojik sorunları giderilmesine yardım eder. Kunzit taşı ile birlikte kullanıldığında pozitif sinerji oluşturur. Kova, Akrep ve Yay burçlarının taşıdır. Göz çakrası ve taç çakrası ile uyumludur.

DİASPOR ( ZULTANİT)- Sakinleştirici taş

Metafiziksel özelliklere sahiptir. Stresten korur, gergin anlarda sakinleşmeye yardımcıdır. Mantıklı düşünmeyi sağlar, öz güven verir. Sadece Türkiye’de vardır. İkizler, Koç ve Yengeç burcunun taşıdır. Kalp çakrası ve kök çakra ile uyumludur.

DİOPSİT ( DİOPSİDE)- Denge ve sağlık taşı

Denge ve sağlığı temsil eder. Yaydığı enerjiyle kafatası ve kuyruk kemiği arasındaki omurların düzenli çalışmasına destek olur. Kalbi şarj etme özelliği vardır. İkizler ve  Kova burçlarının taşıdır. Kalp çakrası ile uyumludur.

DUMANLI KUVARS (SMOKY QUARTZ)- Rüya taşı

Doğa ananın ve tüm evrenin enerjisini bize ileten bir taştır dumanlı kuvars. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak bize güç verir. Rüyaların daha berrak olmasını sağlar. Başak, Terazi ve Oğlak burcunun taşıdır. Tüm çakralar ile uyumludur.

DUMORTİERİT- Zeka geliştiren taş

Hafızayı güçlendirmeye yardımcı olur. Unutkanlığı giderir. Öğrenmede kolaylık sağlar. Mavi safir taşı ile birlikte kullanıldığında etkisi artar. Aslan ve Oğlak burcunun taşıdır. Kalp çakrası ile uyumludur.

Şifalı taşlar ve özellikleri yazımın üçüncü bölümünde görüşmek üzere..

Doğal Taşların Özellikleri

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Alternatif tibbin revacta oldugu bu donemlerde bahsi gecen taslarin mutlaka yararlar saglayacagi bariz. Gonul isterdi oysa bazilarini tasimak zorunlu olsa diye misal ‘nezaket tasi’

  2. Azurit ve Geriot taşı benim taşlarım olarak belirtiliyor yazıda.Hiçbir fikrim yoku haklarında bu konuda bilgi sahibi olmak beni çok sevindirdi.Yazı için teşekkürler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu