Hayata Dair

Şifa Veren Taşlar

Şifa veren taşlar ile ilgili yazımın beşinci bölümünde kristal kuvars, krizokol, krizopras, kunzit, kyanit, labrodorit, lal, lapis ve larimar taşları ile ilgili bilgiler vereceğim.

ŞİFA VEREN TAŞLAR

KRİSTAL KUVARS ( CRYSTAL QUARTZ )- Pozitif enerji taşı

Çevredeki negatif enerjiyi dağıtarak, pozitif enerji ve radyasyonu toplar. Altıncı hissi, sevgi ve şefkat duygularını arttırır. Gözlere şifa verir. Tüm burçların taşıdır. Tüm çakralar ile uyumludur.

KRİZOKOL (CHRYSOCOLLA) – Uyum taşı

Çiftler arasındaki enerjiyi dengeler. Uyum sorununu çözmeye destek olur. İçeriğindeki bakırdan dolayı iletken özelliğe sahiptir. Negatif enerjisinin boşaltılmasına yardım eder. Boğa, Başak ve İkizler burcunun taşıdır. Boğaz ve göz çakrası ile uyumludur.

KRİZOPRAS (CHRYSOPRASE)- Kalp taşı

Kalbi koruduğu bilindiği için kalp taşı olarak anılır. Enerjisi ile dış etkenleri uzaklaştırır. Gençlik hissi verir. İyimserlik, neşe ve iç huzuru sağlar. Depresyonda rahatlatıcı etkendir. Boğa ve Terazi burcunun taşıdır. Kalp ve boğaz çakrası ile uyumludur.

KUNZİT ( KUNZİTE)- Aşk taşı

Renginden dolayı insana sakinlik ve rahatlama duygusu verir. İçeriğindeki elementler sebebiyle sigarayı bırakma konusunda yardımcıdır. Zümrütle birlikte kullanılırsa enerjisi daha çok olur. Çiftler arasındaki monotonlaşmış aşk duygusunun canlanmasında destekçidir. Terazi, Oğlak, Kova ve Balık burcunun taşıdır. Kalp, taç ve üçüncü göz-alın çakrası ile uyumludur.

KYANİT (KYANİTE)- Rüya taşı

Yüksek titreşim yayma özelliğine sahiptir. Enerji tazelemeye yardım eder. Uyku düzeni sağlar, güzel rüyalar görmeye yardımcı olur. Balık, Boğa, İkizler ve Koç burcunun taşıdır. Tüm çakralar ile uyumludur.

LABRADORİT (LABRADORİTE)- Adaptasyon taşı

Çevredeki ve bedendeki negatif elektriği toplar. Algıyı arttırarak, ortama adapte olmanızı sağlar. Gizli kalmış yeteneklerin ortaya çıkmasını sağlar. Yay, Aslan ve Akrep burçlarının taşıdır. Göz ve taç çakrası ile uyumludur.

LAL (GARNET)- Güç taşı

Duygusal açıdan güç verir. Kan basıncını dengeler, organların düzgün çalışmasına yardım eder. Siyah renkli olan lal taşına Andradite Garnet denir, seksüel gücü arttırdığı söylenir. Koç, Aslan, Başak ve Akrep burcunun taşıdır. Kök çakra ile uyumludur.

LAPİS ( LAPİS LAZULİ)- Zihinsel temizlik taşı

Psikolojik tedavilerde yardımcıdır. Kolay öğrenme sağlar. Öğrenilen bilgileri akılda tutma yeteneğine destek olur. Öğrenme isteğini ve konuşma güzelliğini arttırır. Kaygıyı azaltarak canlılık verir. Yay ve Terazi burcunun taşıdır. Göz çakrası ve boğaz çakrası ile uyumludur.

LARİMAR – Rahatlatıcı taş

Stres ve tansiyon üzerinde etkilidir. Bedeni rahatlatır. Sakinlik verir. Gerçek Turkuaz taşı ile birlikte kullanıldığında stres ve tansiyon üzerindeki etkisi daha fazla olur. Aslan ve Balık burcunun taşıdır. Göz, boğaz ve taç çakrası ile uyumludur.

Şifa veren taşlar yazımın altıncı bölümünde görüşmek üzere..

Doğal Taşların Faydaları

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Rüya tası ve kuvvet tadı tam benlik daha onceki taslara yonelik haberlerinizde demiştim inanırım önem veririm.. kesinlikle rüya tası ve kuvvet tasını dikkate alıcam migrenle basım dertte..

  2. Yazıya göre benim taşlarım Kehribar,Cristal Kuvars ve Labradorit.Taşlar hakkında pek bilgim yoktu açıkcası bu açıdan yazı benim için çok bilgi verdi.Ellerinize sağlık :)

  3. Cok eski yillardan beri uyku ile aramiz hic duzene girmedi. Kyaniti bilhassa deneyimleyip yakin zaman sonra etkilerini sizlerle paylasacagim. Onceki zamanlarimda Jade tasini uzunca sure boynumda tasimis etkilerini gormustum, sira kyanitte

  4. Böyle sergilere falan gittiğimde özellikle bunlardan satanlar gözüme çarpıyor. Deneme fırsatım olmadı hiç. Gerçekten etkiliyor mu bu kadar? Bir taş. Hm…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu