in

Sıcak Hava Dalgası Geliyor! Meteoroloji Uyardı!

sıcak hava dalgası
sıcak hava dalgası

Sıcak hava dalgası geliyor! Meteoroloji uyardı! Hafta boyunca Ege ve Marmara Bölgesi hava sıcaklığını mevsim normallerinin üstünde hissedecek.

Sıcak hava dalgası geliyor! Meteoroloji Uyardı! Hafta boyunca Ege ve Marmara Bölgesi hava sıcaklığını mevsim normallerinin üstünde hissedecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu hafta Ege ve Marmara’nın bazı illerinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin üstünde olacağını bildirdi. Özellikle yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalıklara sahip olan vatandaşlar meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyarıldı. Sıcak hava bu hafta içinde yurttaşları bunaltacak.

Sıcak hava dalgası mevsim normallerinin üstünde hissetmemize neden olacak!

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin 2 ila 5 derece arasında üzerinde seyredecek ve hafta boyunca etkili olacak. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda özellikle kronik hastalar, hamileler, yaşlılar ve çocukların dikkatli olması gerektiğine değinildi. Ege ve Marmara Bölgesi’nde mevsim normallerinin üstüne çıkacak olan hava sıcaklıkları tüm yurtta hissedilebilecek.

Sıcaklıklar önümüzdeki hafta boyunca artış göstermeye devam edecek. Vatandaşlar Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü tarafından uyarıldı.

Hava sıcaklıklarının hafta boyunca artarak etkisini devam ettireceği açıklandı. Aydın’da 41 derecelere kadar çıkacak olan sıcaklık 1 hafta süresince şehri etkisi altına alacak. Diğer illerde beklenen hava sıcaklık tahminleri ise şöyle; İzmir 37, Manisa 39, Balıkesir 35 ve Çanakkale 33 derece olması bekleniyor. Bu sıcaklıklar Temmuz ayında şimdiye kadar görülen ortalama en yüksek değerlere sahip.

sıcak hava dalgası
sıcak hava dalgası

Yaşlılar, hamileler, çocuklar ve kronik rahatsızlığa sahip olanlar dikkat!

Sıcak hava dalgası ile birlikte neredeyse tüm yurdu etkisi altına alacak kavurucu sıcaklara karşı dikkat! Özellikle hamileler, çocuklar, yaşlılar ve kronik hastalığı bulunanların, özellikle öğle saatlerinde güneş altında olmamaları gerekiyor. Güneş ışıklarının dik açı ile geldiği sabah 10.00 ve öğlen 16.00 saatleri arasında güneş ışınlarına direkt maruz kalınmaması konusunda tedbirli olunması çağrısı yapıldı.

Bol bol sıvı tüketin!

Doktorlar ve uzmanlar sıcak hava dalgasının geldiği şu günlerde vatandaşları uyarıyor! Sıcak havalarda su içmeyi ihmal etmeyin. Günde doktor ve uzmanların önerdiği mikarda suyu tüketmeye özen gösterin.

Sağlıklı su tüketimi ve su içmenin faydaları için tıklayın. Okuyunca faydalarına inanamayacaksınız!

4 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

anaerkil toplumlar

Kadınların Krallığı: Anaerkil Toplumlar

Nusret Godfather videosu

Nusret Godfather Videosu Rekor Kırıyor!