Teknoloji

Shazam Ücretsiz Oluyor!

Geçtiğimiz günlerde komisyon tarafından onaylanan kararla Apple’a satılan Shazam artık tamamen ücretsiz! Gelen bilgilere göre Shazam artık reklamsız bir şekilde karşımıza çıkacak.

2017 Aralık ayında Apple’ın Shazam’ı satın almasıyla başlayan soruşturma geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği Komisyonu tarafından onaylanmıştı. Böylece Shazam resmi olarak Apple’a satılmıştı. Bugün gelen haberlerle satın alımın ardından ilk büyük yenilik geldi ve Shazam artık tamamen ücretsiz oldu.

Shazam Artık Tamamen Ücretsiz Güncellemeden Sonra Shazam Ücretsiz

Avrupa Birliği Komisyonu tarafından geçtiğimiz günlerde onaylanan kararın ardından Apple’a resmi olarak satılan Shazam, büyük ölçüde App Store’da güncellenmesinin ardından herkes için ücretsiz yani reklamsız olacak. Şu an 3 dolar karşılığında bu işlemi yapabilirsiniz.

Uygulamanın Android akıbeti için ise şuan olumsuz bir haber yok. Aksine Shazam, Android 9 Pie desteklemesi için güncelleme aldı.

Apple Music Başkan Yardımcısı’ndan Açıklamalar

Uygulamanın satın alım işlemleriyle ilgili Apple Music Başkan Yardımcısı Oliver Schusse ise şunları söyledi: ”

“Apple ve Shazam’ın birlikte uzun bir geçmişi var. App Store açıldığında Shazam indirilebilir ilk uygulamalardandı ve kısa sürede müzik bölümü için vazgeçilmezlerden biri haline geldi. Ortak müzik ve yenilikçilik sevgisiyle beraber kullanıcılara müzikleri keşfetmek, deneyimlemek ve eğlenmek için daha iyi yollar sunmak için heyecanlıyız.” 

Shazam Resmi Olarak Artık Apple’a Ait

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu