in

Shall We? Huzur Evi Ziyaretleri

Shall We? Huzur Evi Ziyaretleri yapıyor. İstanbul’da Darülaceze, İzmir’de huzur evi ziyaretleri belirli aralıklarla devam ediyor. Onlarla el ele, gönül gönüle sohbetler ederek yalnızlıklarına bir nebze olsun merhem olmaya çalışıyoruz.

SHALL WE? HUZUR EVİ ZİYARETLERİ

Shall We? İstanbul – Darülaceze Ziyareti

Shall We? Huzur evi ziyaretleri yaptı. Yaşlılar Haftası kapsamında 18 Mart 2018-Pazar günü Darülaceze’deki dostlarımızı ziyaret ettik. Onları unutmadığımızı göstermek, onlara destek olmak, dertlerini paylaşmak, sohbet edip tanışmak, hikayelerini dinlemek için toplandık. Bizleri gördüklerinde yüzlerinde tatlı tebessümler oluştu, yorgun kalpleri mutlulukla çarptı.Yalnızlık bir tercih midir yoksa kader mi bilemeyiz ama Darülaceze’de yaşayan her insanın bir hikayesi var. Gerçekten yaşanmışlıklarla dolu bir yer orası ve çoğu yalnızlığa terk edilmiş ve üzgün. Bizler gibi yüreği güzel, duyarlı insanlardan sevgi ve ilgi bekliyorlar.Biz bu etkinliklerimizi düzenli hale getirmek hedefindeyiz. Büyüklerimize vakit ayırmak gerek. Onların bizlere ihtiyacı var. Sizler de mutlaka onları görmezden gelmek yerine gerçekten gidin ve görün. Hayat adına onlardan öğreneceğimiz çok şey var.

 

İstanbul- Darülaceze ile ilgili bilgi

Sultan II. Abdülhamit Han tarafından 1895 yılında kurulmuştur. O günlerden bugünlere 30.000 çocuk toplam 72.000 kişiye yuva olmuştur. Şu anda 600 kadar insanı barındırmaktadır. Darülaceze din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaz. Her din için gerekli ibadet yerleri olan bir hayır kurumudur.

27.000 m2’ lik bir alan üzerinde bulunan Darülaceze içerisinde 7 aceze (düşkünler) servisi, bir poliklinik, bir çocuk kreşi, içinde kütüphanesi bulunan rehabilitasyon merkezi, fırın, 3000 kişiye yemek yapabilecek kapasitede modern bir mutfak, kesimhane, kurban etlerini 1 yıl süre ile muhafaza edebilecek buzhane, çamaşırhane, terzihane, matbaa, marangozhane, ayakkabı tamir atölyesi, demirhane vardır. Darülaceze, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı ve kendine özel bir nizamname ile yönetilir. Gönüllüleri, çalışanları,acezeleri ve bağışçıları bir ailedir.

Shall We? İzmir -Gül Yaşlı Bakım Ve Huzur Evi Ziyareti

İzmir’de bulunan Gül Yaşlı Bakım Ve Huzur evi’ ne yaptığımız ziyaretler oldukça güzel geçiyor. Bizler onlarla olmanın keyfine varıyoruz, onlar da yalnızlıklarını unutup bizlerle güzel zaman geçiriyorlar. Değerli olduklarını,önemsendiklerini ve unutulmadıklarını görmek onlara iyi geliyor.

İzmir- Gül Yaşlı Bakım Ve Huzur Evi ile ilgili bilgi

2006 yılında kurulan Gül Yaşlı Bakım Ve Huzur Evi dinç yaşlılara, Alzheimer, Demans, Parkinson, Felçli ve Yatalak hastalara 3 katlı, 61 yatak kapasitelidir. 1-2-3 ve 4 kişilik oda seçenekleriyle hizmet vermektedir.

 

 

Hiç birimiz şimdiki yaşımızda kalmayacağız.Bizler de bir gün yaşlanacağız. Biraz empati kurmak gerek, yalnız kalsak ne hissederiz? Neler düşünürüz? Tüm bu farkındalıkları oluşturabilirsek onlarla vakit geçirmenin önemini daha iyi kavrarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kanser ve Alternatif Tıp

Çanakkale Zaferi

Çanakkale Zaferi Anısına Şehitlik Ziyaretlerimiz